---
title: "PER IVAR FRANTZEN AS (998161916): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "PER IVAR FRANTZEN AS i Overhalla hadde 109 505 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Per-Ivar Frantzen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/998161916-per-ivar-frantzen-as"
---

# PER IVAR FRANTZEN AS

Bygging av fritidsbåter · Overhalla

- Org.nr: 998 161 916
- Daglig leder: Per-Ivar Frantzen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 109 505 kr (+494,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 32 240 kr (Margin 29,4 %)
- Etablert: 2012

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 0,47 (ikke tilfredsstillende). Opp fra 0,31 i 2024
- Soliditet: 14,0 % (tilfredsstillende). Opp fra −3,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsmargin | 3,7 % | −47,4 % | 29,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −100,9 % | 408,4 % |
| Likviditetsgrad | 0,26 | 0,31 | 0,47 |
| Soliditet | 13,0 % | −3,0 % | 14,0 % |
| Gjeldsgrad | 6,7 | - | 6,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 81 | 18 | 110 |
| Driftsresultat | 3 | −9 | 32 |
| Årsresultat | 2 | −27 | 25 |
| Driftsmargin | 3,7 % | −47,4 % | 29,4 % |
| Sum gjeld | 146 | 157 | 123 |
| Sum driftskostnader | 78 | 27 | 77 |
| Finansresultat | - | 0 | −1 |
| Resultat før skatt | 3 | −9 | 32 |
| Anleggsmidler | 131 | 106 | 89 |
| Omløpsmidler | 37 | 46 | 55 |
| Sum eiendeler | 168 | 152 | 144 |
| Egenkapital | 22 | −5 | 20 |
| Kortsiktig gjeld | 146 | 151 | 116 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 6 | 8 |

## Ledelse og styre

- Per-Ivar Frantzen: Daglig leder og styrets leder
- Gunhild Frantzen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Vesteråvegen 66, 7863 Overhalla
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 30.120 Bygging av fritidsbåter
- Etablert: 18.03.2012
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2012
- Størrelse: Nr. 59 av 67 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon og salg av småbåter i tre, diverse håndverkertjenester, samt annet som naturlig hører til.

## Kunngjøringer

- 23.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000596990&sokeverdi=998161916&spraak=nb)
- 02.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000664798&sokeverdi=998161916&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [LESTUM INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/927135590-lestum-invest-as) | Overhalla | - | 311 724 kr | - |
| [PERENTAL AS](https://www.norscout.com/no/company/922936846-perental-as) | Sandnes | - | 213 122 kr | - |
| [BJØRKEDALSBÅT AS](https://www.norscout.com/no/company/917147191-bjorkedalsbat-as) | Volda | - | 80 500 kr | - |
| [TECHNO MARINE AS](https://www.norscout.com/no/company/980530728-techno-marine-as) | Stavanger | - | 247 304 kr | - |
| [LN YACHTS AS](https://www.norscout.com/no/company/997870735-ln-yachts-as) | Risør | - | 53 782 kr | - |
| [FÆRDER DESIGN & PRODUKSJON AS](https://www.norscout.com/no/company/925032727-faerder-design-produksjon-as) | Øvre Eiker | - | 255 969 kr | - |
| [HEYERDAHL & BRAARVIG YACHTS AS](https://www.norscout.com/no/company/926402889-heyerdahl-braarvig-yachts-as) | Nes | - | 50 000 kr | - |
| [MYRA PLAST AS](https://www.norscout.com/no/company/825288252-myra-plast-as) | Drangedal | - | 283 082 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 24.07.2026.
