---
title: "MALERBUA HÅNDVERK AS (998161932): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MALERBUA HÅNDVERK AS i Stavanger hadde 14,3 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 13 ansatte. Daglig leder er Odd Kåre Vedøy. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/998161932-malerbua-handverk-as"
---

# MALERBUA HÅNDVERK AS

Maler- og glassarbeid · Stavanger · Etablert 2012

- Org.nr: 998 161 932
- Telefon: 93062300
- Daglig leder: Odd Kåre Vedøy (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 14,3 mill. kr (+115,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,01 mill. kr (Margin 14 %)
- Ansatte: 13 (Ned fra 15 i oktober 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 15
- mars 2026: 14
- april 2026: 15
- mai 2026: 16
- juni 2026: 17
- juli 2026: 15
- august 2026: 13

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 55,7 % (meget god). Opp fra 2,7 % i 2024
- Likviditet: 0,97 (svak). Opp fra 0,54 i 2024
- Soliditet: −2,8 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −79,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | 2,7 % | 55,7 % |
| Driftsmargin | 4,5 % | −132,5 % | 36,0 % | 0,8 % | 14,0 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,41 | 0,54 | 0,97 |
| Soliditet | - | - | −142,4 % | −79,6 % | −2,8 % |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 4 298 | 2 203 | 2 764 | 6 664 | 14 335 |
| Driftsresultat | 194 | −2 919 | 996 | 52 | 2 011 |
| Årsresultat | 142 | −3 002 | 979 | 19 | 1 871 |
| Driftsmargin | 4,5 % | −132,5 % | 36 % | 0,8 % | 14 % |
| Sum gjeld | - | - | 3 438 | 4 513 | 4 839 |
| Sum driftskostnader | 4 103 | 5 122 | 1 768 | 6 612 | 12 323 |
| Finansresultat | −12 | −11 | −17 | −33 | −19 |
| Resultat før skatt | - | - | 979 | 19 | 1 993 |
| Anleggsmidler | - | - | 0 | 184 | 110 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 418 | 2 328 | 4 600 |
| Sum eiendeler | - | - | 1 418 | 2 512 | 4 709 |
| Egenkapital | - | - | −2 019 | −2 000 | −130 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 3 438 | 4 335 | 4 759 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 178 | 80 |

## Ledelse og styre

- Odd Kåre Vedøy: Daglig leder og styremedlem
- Bjarne Sunde: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Maskinveien 2, 4033 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.340 Maler- og glassarbeid
- Etablert: 01.02.2012
- Tidligere navn: MALERFIRMA BJØRN JÅTTEN AS (2012 til 2021)
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2012
- Revisor: [REVISJON VEST AS](https://www.norscout.com/no/company/982519411-revisjon-vest-as)
- Regnskapsfører: [LIMA REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/918953515-lima-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 199 av 1 371 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Malervirksomhet og det som forbindes med slik aktivitet herunder kjøp og salg av varer, samt investeringsvirksomhet og deltakelse i tilsvarende og andre selskaper.

## Kunngjøringer

- 13.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000691170&sokeverdi=998161932&spraak=nb)
- 06.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000680603&sokeverdi=998161932&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MALERMESTER M AS](https://www.norscout.com/no/company/936555268-malermester-m-as) | Stavanger | 14 | 2,44 mill. kr | - |
| [JOHN HAUGVALDSTAD AS](https://www.norscout.com/no/company/947445499-john-haugvaldstad-as) | Stavanger | 12 | 10,8 mill. kr | −2,8 % |
| [FARSTAD GLASS OG INTERIØR AS](https://www.norscout.com/no/company/960469089-farstad-glass-og-interior-as) | Stavanger | 14 | 12,4 mill. kr | +3,1 % |
| [MALERMESTER GEIR JAKOBSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/914823730-malermester-geir-jakobsen-as) | Stavanger | 10 | 16,1 mill. kr | +5,8 % |
| [VIKING MALERSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/917500630-viking-malerservice-as) | Stavanger | 21 | 20,5 mill. kr | +10,7 % |
| [ARCA GLASS OG FASADE AS](https://www.norscout.com/no/company/920554091-arca-glass-og-fasade-as) | Stavanger | 8 | 20,4 mill. kr | −28,5 % |
| [RMB MALER AS](https://www.norscout.com/no/company/928072533-rmb-maler-as) | Stavanger | 23 | 16,5 mill. kr | −39,5 % |
| [PERFECT AS](https://www.norscout.com/no/company/891331002-perfect-as) | Stavanger | 8 | 6,11 mill. kr | −3,4 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.08.2026.
