---
title: "HALDEN MONTESSORISKOLE AS (998164346): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HALDEN MONTESSORISKOLE AS i Halden hadde 18,1 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 27 ansatte. Daglig leder er Ole-Jørgen Forfang-Ekeli. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/998164346-halden-montessoriskole-as"
---

# HALDEN MONTESSORISKOLE AS

Ordinær grunnskoleundervisning · Halden · Etablert 2012

- Org.nr: 998 164 346
- Telefon: 918 14 670
- E-post: info@hm-skole.no
- Nettsted: [hm-skole.no](https://www.hm-skole.no)
- Daglig leder: Ole-Jørgen Forfang-Ekeli

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 18,1 mill. kr (+17,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 901 323 kr (Margin 5,0 %)
- Ansatte: 27 (Opp fra 22 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 22
- desember 2025: 24
- januar 2026: 25
- juni 2026: 26
- august 2026: 27

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 12,3 % (god). Opp fra −4,3 % i 2024
- Likviditet: 3,84 (meget god). Opp fra 3,65 i 2024
- Soliditet: 73,9 % (meget god). Opp fra 73,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 2,6 % | −4,2 % | −4,3 % | 12,3 % |
| Driftsmargin | 11,9 % | 1,8 % | −3,5 % | −3,8 % | 5,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −5,5 % | −5,7 % | 16,7 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 4,02 | 3,65 | 3,84 |
| Soliditet | 76,0 % | 77,3 % | 75,8 % | 73,1 % | 73,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,3 | 0,3 | 0,4 | 0,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 13 501 | 13 037 | 14 543 | 15 462 | 18 131 |
| Driftsresultat | 1 602 | 231 | −511 | −590 | 901 |
| Årsresultat | 1 598 | 230 | −376 | −369 | 1 135 |
| Driftsmargin | 11,9 % | 1,8 % | −3,5 % | −3,8 % | 5,0 % |
| Sum gjeld | 2 156 | 2 067 | 2 112 | 2 290 | 2 595 |
| Sum driftskostnader | 11 900 | 12 805 | 15 054 | 16 052 | 17 230 |
| Finansresultat | −4 | −1 | 135 | 221 | 234 |
| Resultat før skatt | - | - | −376 | −369 | 1 135 |
| Anleggsmidler | 1 281 | 922 | 640 | 617 | 506 |
| Omløpsmidler | - | - | 8 096 | 7 900 | 9 436 |
| Sum eiendeler | 8 987 | 9 120 | 8 736 | 8 517 | 9 942 |
| Egenkapital | 6 830 | 7 053 | 6 624 | 6 227 | 7 347 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 016 | 2 167 | 2 457 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 96 | 123 | - |

## Ledelse og styre

- Ole-Jørgen Forfang-Ekeli: Daglig leder
- Henrik Martinsen: Styrets leder
- Ina-Beate Pettersen: Styremedlem
- Kai Morgan Kjølerbakken: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Generalveien 15, 1769 Halden
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 85.201 Ordinær grunnskoleundervisning
- Etablert: 06.03.2012
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: REVISORTEAM DA
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 FORRETNINGSPARTNER ØSTLANDET AS](https://www.norscout.com/no/company/967661643-sparebank-1-forretningspartner-ostlandet-as)
- Størrelse: Nr. 49 av 89 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Halden Montessoriskole drives i samsvar med Friskoleloven. Skolen skal på grunnskole nivå drives etter montessoripedagogikk og har som formål å drive opplæring på grunnskole nivå. Skolen drives på faglig idealistisk grunnlag. Grunnskolen følger i sin helhet Norsk Montessori Forbund sin læreplan. Skolen skal på videregående nivå drives som en profilskole med egen læreplan for Fredsstudier kombinert med en linje for studiespesialisering. Ikke-volds-tradisjonen skal være en sentral del av læringskulturen og danningsprosessene i alle fag der det er naturlig. Skolen drives i samsvar med de til enhver tid gjeldende lover, forskrifter, skolens egne vedtekter, fastsatt budsjett og årsplan for skolens pedagogiske virksomhet.

## Siste endringer

- 12.01.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 11.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000683113&sokeverdi=998164346&spraak=nb)
- 09.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000528891&sokeverdi=998164346&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SYSTEMFAG NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/919810548-systemfag-norge-as) | Halden | 31 | 29 mill. kr | +28,3 % |
| [HOVSVEIEN FUS BARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/922811237-hovsveien-fus-barnehage-as) | Halden | 24 | 19,2 mill. kr | +8,3 % |
| [SKOGKANTEN DYR & NATURBARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/992766093-skogkanten-dyr-naturbarnehage-as) | Halden | 33 | 14,7 mill. kr | +10,8 % |
| [PREG BARNEHAGER HALDEN AS](https://www.norscout.com/no/company/930391689-preg-barnehager-halden-as) | Halden | 24 | 12,2 mill. kr | +16,6 % |
| [HØVLERIET BARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/998262674-hovleriet-barnehage-as) | Halden | 53 | 25,3 mill. kr | +4,0 % |
| [ASAK KULTURBARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/930688517-asak-kulturbarnehage-as) | Halden | 21 | 12,1 mill. kr | +23 % |
| [ALFHEIM BARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/879126142-alfheim-barnehage-as) | Halden | 17 | 10,9 mill. kr | +17,6 % |
| [BOLLERØD FUS BARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/922043043-bollerod-fus-barnehage-as) | Halden | 16 | 12,8 mill. kr | +7,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.08.2026.
