---
title: "TANKESMIA AS (998201454): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "TANKESMIA AS i Inderøy hadde 6,79 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Georg Myhre. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/998201454-tankesmia-as"
---

# TANKESMIA AS

PR og kommunikasjonstjenester · Inderøy

- Org.nr: 998 201 454
- Daglig leder: Georg Myhre (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 6,79 mill. kr (−60,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 434 259 kr (Margin 6,4 %)
- Etablert: 2012

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 7,4 % (tilfredsstillende). Ned fra 29,0 % i 2024
- Likviditet: 2,27 (meget god). Opp fra 1,39 i 2024
- Soliditet: 60,3 % (meget god). Opp fra 30,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 29,0 % | 7,4 % |
| Driftsmargin | 16,3 % | 20,5 % | 6,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 90,3 % | 18,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,45 | 1,39 | 2,27 |
| Soliditet | 32,7 % | 30,3 % | 60,3 % |
| Gjeldsgrad | 2,1 | 2,3 | 0,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 23 865 | 17 041 | 6 792 |
| Driftsresultat | 3 901 | 3 501 | 434 |
| Årsresultat | 3 244 | 2 955 | 458 |
| Driftsmargin | 16,3 % | 20,5 % | 6,4 % |
| Sum gjeld | 9 722 | 8 456 | 2 390 |
| Sum driftskostnader | 19 964 | 13 539 | 6 358 |
| Finansresultat | 259 | 292 | 222 |
| Resultat før skatt | 4 160 | 3 793 | 657 |
| Anleggsmidler | 315 | 344 | 604 |
| Omløpsmidler | 14 130 | 11 791 | 5 423 |
| Sum eiendeler | 14 445 | 12 135 | 6 027 |
| Egenkapital | 4 723 | 3 679 | 3 636 |
| Kortsiktig gjeld | 9 722 | 8 456 | 2 386 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 4 |

## Ledelse og styre

- Georg Myhre: Daglig leder og styrets leder
- Bente Norum: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Sundnesnesset 23, 7670 Inderøy
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 73.300 PR og kommunikasjonstjenester
- Etablert: 02.01.2012
- Tidligere navn: TANKESMIA VERDAL AS (2012)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2012
- Revisor: [TRØNDELAG REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/995683555-trondelag-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [BERG ØKONOMI AS](https://www.norscout.com/no/company/839650302-berg-okonomi-as)
- Størrelse: Nr. 56 av 423 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive med visuell kommunikasjon gjennom salg, montasje og service av skilt- og dekorer. samt andre produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskapet med lignende virksomhet

## Kunngjøringer

- 07.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000514639&sokeverdi=998201454&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [GEORG MYHRE AS](https://www.norscout.com/no/company/997924819-georg-myhre-as) | Inderøy | - | 717 270 kr | - |
| [GRAN SOL AS](https://www.norscout.com/no/company/998067111-gran-sol-as) | Inderøy | - | 84 725 kr | - |
| [NORTHUG AS](https://www.norscout.com/no/company/997701933-northug-as) | Inderøy | - | 1,26 mill. kr | −45 % |
| [INDERØYMAT AS](https://www.norscout.com/no/company/922960550-inderoymat-as) | Inderøy | - | 1,19 mill. kr | −3,4 % |
| [REIN REKLAME AS](https://www.norscout.com/no/company/933669475-rein-reklame-as) | Inderøy | - | 1,02 mill. kr | - |
| [HAGAPLASSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/924536527-hagaplassen-as) | Inderøy | - | 90 550 kr | - |
| [VASS PR AS](https://www.norscout.com/no/company/917554609-vass-pr-as) | Oslo | - | 6,81 mill. kr | +16,6 % |
| [SPALT PR NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/997906454-spalt-pr-norway-as) | Oslo | - | 6,72 mill. kr | +11,7 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 16.09.2026.
