---
title: "GUSTAVSEN MASKINERING AS (998327024): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "GUSTAVSEN MASKINERING AS i Lier hadde 1,93 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Per Tommy Gustavsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/998327024-gustavsen-maskinering-as"
---

# GUSTAVSEN MASKINERING AS

Bearbeiding av metaller · Lier

- Org.nr: 998 327 024
- Daglig leder: Per Tommy Gustavsen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,93 mill. kr (+36,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 349 538 kr (Margin 18,1 %)
- Etablert: 2012

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 28,4 % (meget god). Opp fra 8,9 % i 2024
- Likviditet: 1,42 (tilfredsstillende). Opp fra 1,20 i 2024
- Soliditet: 53,5 % (meget god). Opp fra 47,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 8,9 % | 28,4 % |
| Driftsmargin | −0,4 % | 6,2 % | 18,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 18,4 % | 55,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,09 | 1,20 | 1,42 |
| Soliditet | 48,8 % | 47,7 % | 53,5 % |
| Gjeldsgrad | 1,0 | 1,1 | 0,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 274 | 1 409 | 1 928 |
| Driftsresultat | −5 | 87 | 350 |
| Årsresultat | −5 | 69 | 281 |
| Driftsmargin | −0,4 % | 6,2 % | 18,1 % |
| Sum gjeld | 460 | 558 | 685 |
| Sum driftskostnader | 1 278 | 1 322 | 1 578 |
| Finansresultat | 0 | 0 | 10 |
| Resultat før skatt | −5 | 87 | 360 |
| Anleggsmidler | 399 | 399 | 499 |
| Omløpsmidler | 500 | 667 | 974 |
| Sum eiendeler | 899 | 1 066 | 1 473 |
| Egenkapital | 439 | 508 | 789 |
| Kortsiktig gjeld | 460 | 558 | 685 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Per Tommy Gustavsen: Daglig leder og styremedlem
- Trine Pettersen: Styrets leder
- Svein Ståle Sandmoe: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Haskollveien 40E, 3403 Lier
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.530 Bearbeiding av metaller
- Etablert: 06.05.2012
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2012
- Regnskapsfører: [LIER REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/975363791-lier-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 434 av 670 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Maskinering, kontorhold, investere i eiendom, delta i annen virksomhet.

## Kunngjøringer

- 01.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000482176&sokeverdi=998327024&spraak=nb)
- 27.10.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000805133&sokeverdi=998327024&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TVEITO CNC AS](https://www.norscout.com/no/company/930672939-tveito-cnc-as) | Lier | - | 5,05 mill. kr | +11,8 % |
| [SYLLING MULTISERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/971582014-sylling-multiservice-as) | Lier | - | 400 074 kr | - |
| [TESS SUBSEA & ENGINEERING AS](https://www.norscout.com/no/company/913071271-tess-subsea-engineering-as) | Lier | 22 | 245 mill. kr | +91,5 % |
| [TESS PRODUKSJON AS](https://www.norscout.com/no/company/965929126-tess-produksjon-as) | Lier | - | - | - |
| [NORFJÆR AS](https://www.norscout.com/no/company/998006821-norfjaer-as) | Lier | - | 4,98 mill. kr | +5,3 % |
| [METALOCK INDUSTRIER AS](https://www.norscout.com/no/company/891995512-metalock-industrier-as) | Lier | - | - | - |
| [HRC EUROPE AS](https://www.norscout.com/no/company/922875243-hrc-europe-as) | Lier | 19 | 59,8 mill. kr | +9,0 % |
| [PAAL HAGE HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/989041576-paal-hage-holding-as) | Lier | - | - | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 02.07.2026.
