---
title: "ENFLOW AS (998406854): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ENFLOW AS i Sula er registrert i Enhetsregisteret. Daglig leder er Linda Ekenberg. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/998406854-enflow-as"
---

# ENFLOW AS

Produksjon av maskiner og utstyr til nærings-, nytelsesmiddel-, drikke- og tobakksindustri · Sula

- Org.nr: 998 406 854
- Daglig leder: Linda Ekenberg

## Nøkkeltall

- Driftsresultat 2025: −2,96 mill. kr
- Etablert: 2012

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 8,6 % (tilfredsstillende). Opp fra 7,2 % i 2024
- Likviditet: 0,05 (ikke tilfredsstillende). Ned fra 0,29 i 2024
- Soliditet: −133,2 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −3,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 7,2 % | 8,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,02 | 0,29 | 0,05 |
| Soliditet | 0,2 % | −3,0 % | −133,2 % |
| Gjeldsgrad | 574,6 | - | - |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsresultat | −1 156 | −2 538 | −2 957 |
| Årsresultat | −30 821 | −16 374 | −194 757 |
| Sum gjeld | 474 785 | 529 917 | 368 212 |
| Sum driftskostnader | 1 156 | 2 538 | 2 957 |
| Finansresultat | −29 665 | −13 836 | −191 800 |
| Resultat før skatt | −30 821 | −16 374 | −194 757 |
| Anleggsmidler | 473 580 | 473 580 | 150 142 |
| Omløpsmidler | 2 031 | 40 789 | 7 765 |
| Sum eiendeler | 475 611 | 514 369 | 157 907 |
| Egenkapital | 826 | −15 548 | −210 305 |
| Kortsiktig gjeld | 107 235 | 138 725 | 147 912 |
| Langsiktig gjeld | 367 550 | 391 192 | 220 300 |

## Ledelse og styre

- Linda Ekenberg: Daglig leder
- Per-Ola Baalerud: Styrets leder
- Roy Norum: Styremedlem
- Peter Jeremy Elton: Styremedlem
- Trond Bjørnøy: Styremedlem
- Martin Sverre Kildahl: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Holsneset 25, 6030 Langevåg
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 28.930 Produksjon av maskiner og utstyr til nærings-, nytelsesmiddel-, drikke- og tobakksindustri
- Etablert: 07.05.2012
- Tidligere navn: PG GROUP HOLDING AS (2014 til 2020); STARTFASE 538 AS (2012 til 2014)
- Aksjekapital: 29 457 389 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2014
- Revisor: [TELL NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/834836912-tell-norge-as)
- Formål: Investere i og eie aksjer, finansielle instrumenter og andeler i andre selskaper, samt annen virksomhet som står i naturlig forbindelse med dette.

## Siste endringer

- 16.01.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 28.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000620588&sokeverdi=998406854&spraak=nb)
- 14.01.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000014538&sokeverdi=998406854&spraak=nb)
- 22.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000615095&sokeverdi=998406854&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ENFLOW HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/998858445-enflow-holding-as) | Sula | - | 0 kr | - |
| [FLOW NEWCO AS](https://www.norscout.com/no/company/927996642-flow-newco-as) | Sula | - | 0 kr | - |
| [FLOW HOLDCO AS](https://www.norscout.com/no/company/927996588-flow-holdco-as) | Sula | - | 0 kr | - |
| [CFLOW AS](https://www.norscout.com/no/company/924898259-cflow-as) | Sula | 125 | 570 mill. kr | +38,9 % |
| [ROTOR AQUA AS](https://www.norscout.com/no/company/835506762-rotor-aqua-as) | Kristiansand | - | - | - |
| [ERIK AS](https://www.norscout.com/no/company/990684464-erik-as) | Sarpsborg | - | 0 kr | - |
| [FREDNES INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/988298883-frednes-invest-as) | Skien | - | 0 kr | - |
| [SEAFARM SOLUTIONS AS](https://www.norscout.com/no/company/982519799-seafarm-solutions-as) | Vaksdal | - | 0 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 29.07.2026.
