---
title: "PRAX FLISER AS (998436591): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "PRAX FLISER AS i Enebakk hadde 3,94 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 6 ansatte. Daglig leder er Stefan Sand-Praxoulis. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/998436591-prax-fliser-as"
---

# PRAX FLISER AS

Murerarbeid · Enebakk · Etablert 2012

- Org.nr: 998 436 591
- Telefon: 993 09 870
- E-post: prax@prax-fliser.no
- Daglig leder: Stefan Sand-Praxoulis (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 3,94 mill. kr (−47,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −740 639 kr (Margin −18,8 %)
- Ansatte: 6

## Ansatte

- desember 2025: 8
- februar 2026: 6
- august 2026: 5
- september 2026: 6

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −73,5 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 29,1 % i 2024
- Likviditet: 0,58 (svak). Ned fra 1,32 i 2024
- Soliditet: −104,0 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −12,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 29,1 % | −73,5 % |
| Driftsmargin | −14,6 % | 5,0 % | −18,8 % |
| Likviditetsgrad | 0,85 | 1,32 | 0,58 |
| Soliditet | −34,6 % | −12,2 % | −104,0 % |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 5 229 | 7 508 | 3 936 |
| Driftsresultat | −764 | 377 | −741 |
| Årsresultat | −565 | 293 | −600 |
| Driftsmargin | −14,6 % | 5,0 % | −18,8 % |
| Sum gjeld | 1 755 | 1 445 | 1 485 |
| Sum driftskostnader | 5 993 | 7 131 | 4 676 |
| Finansresultat | −2 | −1 | −27 |
| Resultat før skatt | −766 | 376 | −768 |
| Anleggsmidler | 388 | 275 | 392 |
| Omløpsmidler | 917 | 1 012 | 336 |
| Sum eiendeler | 1 304 | 1 288 | 728 |
| Egenkapital | −451 | −157 | −757 |
| Kortsiktig gjeld | 1 079 | 769 | 576 |
| Langsiktig gjeld | 676 | 676 | 909 |

## Ledelse og styre

- Stefan Sand-Praxoulis: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Hagenveien 33, 1911 Flateby
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.910 Murerarbeid
- Etablert: 14.05.2012
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2012
- Regnskapsfører: [PROGRESSUM AS](https://www.norscout.com/no/company/889380802-progressum-as)
- Størrelse: Nr. 218 av 529 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Alt arbeid innen fliser, marmor, muring og oppussing, herunder deltakelse i andre selskaper, kjøp av fast eiendom og øvrige investeringer.

## Siste endringer

- 06.10.2026: Revisor endret
- 31.07.2026: Styret endret
- 31.07.2026: Daglig leder endret

## Kunngjøringer

- 06.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000780247&sokeverdi=998436591&spraak=nb)
- 06.10.2026: [Revisjon av årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000780248&sokeverdi=998436591&spraak=nb)
- 31.07.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000634210&sokeverdi=998436591&spraak=nb)
- 31.07.2026: [Signatur](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000634211&sokeverdi=998436591&spraak=nb)
- 31.07.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000634209&sokeverdi=998436591&spraak=nb)
- 29.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000627703&sokeverdi=998436591&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ANDERS SMÅDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/951227161-anders-smadal-as) | Enebakk | - | 3,15 mill. kr | +19,9 % |
| [OSLO MURERNE AS](https://www.norscout.com/no/company/984775431-oslo-murerne-as) | Enebakk | - | 1,87 mill. kr | −34,7 % |
| [SANAD FLISLEGGING AS](https://www.norscout.com/no/company/929953819-sanad-flislegging-as) | Enebakk | - | 646 160 kr | - |
| [VÅLERENGA VVS AS](https://www.norscout.com/no/company/925851191-valerenga-vvs-as) | Enebakk | 6 | 4,18 mill. kr | +33 % |
| [PÅL NORDHAGEN AS](https://www.norscout.com/no/company/912422356-pal-nordhagen-as) | Enebakk | 5 | 7,54 mill. kr | +2,5 % |
| [DLP BYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/933380238-dlp-bygg-as) | Enebakk | 6 | 4,35 mill. kr | - |
| [ROBUST SAGING OG BORING AS](https://www.norscout.com/no/company/934882512-robust-saging-og-boring-as) | Enebakk | 5 | 5,75 mill. kr | - |
| [JR MALERFIRMA AS](https://www.norscout.com/no/company/925852716-jr-malerfirma-as) | Enebakk | 6 | 6,37 mill. kr | +36,8 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.10.2026.
