---
title: "SKAANSAR AS (998537754): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SKAANSAR AS i Eidsvoll hadde 256 886 kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/998537754-skaansar-as"
---

# SKAANSAR AS

Saging og høvling av tre · Eidsvoll

- Org.nr: 998 537 754
- Telefon: 916 70 867
- Styreleder: Lars Erik Skånsar

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 256 886 kr (−1,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 15 802 kr (Margin 6,2 %)
- Etablert: 2012

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 17,7 % (meget god). Ned fra 112,0 % i 2024
- Likviditet: 0,83 (svak). Opp fra 0,09 i 2024
- Soliditet: −13,3 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −137,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 112,0 % | 17,7 % |
| Driftsmargin | −5,7 % | 9,8 % | 6,2 % |
| Likviditetsgrad | 0,54 | 0,09 | 0,83 |
| Soliditet | −61,4 % | −137,3 % | −13,3 % |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 344 | 262 | 257 |
| Driftsresultat | −20 | 26 | 16 |
| Årsresultat | −39 | 62 | 1 |
| Driftsmargin | −5,7 % | 9,8 % | 6,2 % |
| Sum gjeld | 221 | 38 | 184 |
| Sum driftskostnader | 364 | 236 | 241 |
| Finansresultat | −20 | 43 | −15 |
| Resultat før skatt | −39 | 69 | 1 |
| Anleggsmidler | 17 | 13 | 10 |
| Omløpsmidler | 120 | 3 | 152 |
| Sum eiendeler | 137 | 16 | 163 |
| Egenkapital | −84 | −22 | −22 |
| Kortsiktig gjeld | 221 | 38 | 184 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Lars Erik Skånsar: Styrets leder
- Ingrid Skånsar: Styremedlem
- Anne Pernille Skaansar: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Torgunrud Mølle, 2093 Feiring
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 16.110 Saging og høvling av tre
- Etablert: 25.04.2012
- Aksjekapital: 150 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2012
- Regnskapsfører: [LEIJA AS](https://www.norscout.com/no/company/928825086-leija-as)
- Størrelse: Nr. 134 av 166 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Leieskjæring, salg av materialer. Dekorering/styling i Norge og utland.

## Siste endringer

- 17.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 21.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000132886&sokeverdi=998537754&spraak=nb)
- 21.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000132885&sokeverdi=998537754&spraak=nb)
- 19.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000127061&sokeverdi=998537754&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MOELVEN WOOD AS](https://www.norscout.com/no/company/941809030-moelven-wood-as) | Eidsvoll | 66 | 2,29 mrd. kr | +11,8 % |
| [SAGVEIEN 10 EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/937577087-sagveien-10-eiendom-as) | Eidsvoll | - | 230 150 kr | - |
| [RS TROMMELSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/997035399-rs-trommelservice-as) | Eidsvoll | 5 | 27,6 mill. kr | −23,1 % |
| [SOLLIHØGDA TREVAREFABRIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/935339642-sollihogda-trevarefabrikk-as) | Eidsvoll | 6 | 5,85 mill. kr | +13 % |
| [BØN BIOBRENSEL AS](https://www.norscout.com/no/company/997176324-bon-biobrensel-as) | Eidsvoll | 7 | 35,5 mill. kr | −48,4 % |
| [RUUD TREVARE AS](https://www.norscout.com/no/company/938284768-ruud-trevare-as) | Eidsvoll | 8 | 15,2 mill. kr | −2,5 % |
| [MOELVEN LIST AS](https://www.norscout.com/no/company/951278017-moelven-list-as) | Eidsvoll | 30 | 107 mill. kr | +20,1 % |
| [DEROME TAKSTOLTEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/976024893-derome-takstolteknikk-as) | Eidsvoll | 77 | 167 mill. kr | +17,4 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
