---
title: "DISSERUD FJØS & MASKIN AS (998537800): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "DISSERUD FJØS & MASKIN AS i Eidsvoll hadde 7,48 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/998537800-disserud-fjos-maskin-as"
---

# DISSERUD FJØS & MASKIN AS

Engroshandel med maskiner og utstyr til jordbruk og skogbruk · Eidsvoll

- Org.nr: 998 537 800
- Telefon: 63 96 63 11
- Styreleder: David Disserud

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 7,48 mill. kr (+18,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 547 916 kr (Margin 7,3 %)
- Etablert: 2012

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 11,7 % (god). Opp fra 5,2 % i 2024
- Likviditet: 5,68 (meget god). Opp fra 5,52 i 2024
- Soliditet: 82,5 % (meget god). Opp fra 82,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 5,2 % | 11,7 % |
| Driftsmargin | 7,7 % | 3,1 % | 7,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 6,4 % | 13,9 % |
| Likviditetsgrad | 4,25 | 5,52 | 5,68 |
| Soliditet | 76,8 % | 82,1 % | 82,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,2 | 0,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 6 666 | 6 298 | 7 482 |
| Driftsresultat | 513 | 193 | 548 |
| Årsresultat | 437 | 222 | 490 |
| Driftsmargin | 7,7 % | 3,1 % | 7,3 % |
| Sum gjeld | 1 345 | 964 | 974 |
| Sum driftskostnader | 6 154 | 6 105 | 6 934 |
| Finansresultat | 48 | 92 | 81 |
| Resultat før skatt | 561 | 285 | 629 |
| Anleggsmidler | 72 | 60 | 49 |
| Omløpsmidler | 5 717 | 5 320 | 5 531 |
| Sum eiendeler | 5 789 | 5 380 | 5 580 |
| Egenkapital | 4 444 | 4 416 | 4 606 |
| Kortsiktig gjeld | 1 345 | 964 | 974 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- David Disserud: Styrets leder
- Steinar Kristian Høibakk: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Sentrumsgården, 2093 Feiring
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.610 Engroshandel med maskiner og utstyr til jordbruk og skogbruk
- Etablert: 27.04.2012
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2012
- Revisor: [ÅRNES REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/850249652-arnes-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [EK ØKONOMI AS](https://www.norscout.com/no/company/923039562-ek-okonomi-as)
- Størrelse: Nr. 196 av 355 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Kjøp og salg av landbruksartikler.

## Siste endringer

- 06.05.2026: Revisor endret
- 17.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 06.05.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000240978&sokeverdi=998537800&spraak=nb)
- 11.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000169164&sokeverdi=998537800&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [NORSK SMÅFESERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/914855829-norsk-smafeservice-as) | Eidsvoll | - | 12,2 mill. kr | −3,9 % |
| [HOLARS AS](https://www.norscout.com/no/company/943972265-holars-as) | Eidsvoll | - | 7,44 mill. kr | −23,4 % |
| [ML AUTO AS](https://www.norscout.com/no/company/911638835-ml-auto-as) | Eidsvoll | - | 17,3 mill. kr | +13,2 % |
| [RUBIO MONOCOAT NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/920826148-rubio-monocoat-norway-as) | Eidsvoll | - | 7,3 mill. kr | +28,8 % |
| [CROSSCHEM NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/929501500-crosschem-norway-as) | Eidsvoll | - | 18,2 mill. kr | +9,1 % |
| [GM SPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/899510542-gm-sport-as) | Eidsvoll | - | 4,79 mill. kr | +18,5 % |
| [C&H INTERNATIONAL AS](https://www.norscout.com/no/company/987361425-c-h-international-as) | Eidsvoll | - | 19,9 mill. kr | −11,7 % |
| [KOKOOO AS](https://www.norscout.com/no/company/918377905-kokooo-as) | Eidsvoll | - | 4,53 mill. kr | −7,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
