---
title: "ANITAS SJØMAT AS (998554624): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ANITAS SJØMAT AS i Moskenes hadde 37,5 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 62 ansatte. Daglig leder er Anita Olette Gylseth. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/998554624-anitas-sjomat-as"
---

# ANITAS SJØMAT AS

Drift av restauranter · Moskenes · Etablert 2012

- Org.nr: 998 554 624
- Daglig leder: Anita Olette Gylseth (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 37,5 mill. kr (+20,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 8,58 mill. kr (Margin 22,9 %)
- Ansatte: 62 (Opp fra 23 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 27
- oktober 2025: 31
- november 2025: 23
- desember 2025: 26
- januar 2026: 27
- februar 2026: 35
- mars 2026: 40
- april 2026: 41
- juni 2026: 42
- juli 2026: 54
- august 2026: 58
- september 2026: 62

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 33,8 % (meget god). Opp fra 16,3 % i 2024
- Likviditet: 1,74 (god). Ned fra 2,16 i 2024
- Soliditet: 75,0 % (meget god). Opp fra 59,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 7,7 % | 31,1 % | 16,3 % | 33,8 % |
| Driftsmargin | 13,6 % | 6,6 % | 27,7 % | 12,0 % | 22,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 12,1 % | 55,7 % | 24,0 % | 49,8 % |
| Likviditetsgrad | 3,20 | 3,27 | 1,36 | 2,16 | 1,74 |
| Soliditet | 53,1 % | 54,9 % | 51,4 % | 59,6 % | 75,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,9 | 0,8 | 0,9 | 0,7 | 0,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 13 281 | 20 901 | 23 739 | 31 205 | 37 470 |
| Driftsresultat | 1 812 | 1 388 | 6 586 | 3 735 | 8 577 |
| Årsresultat | 1 285 | 913 | 4 944 | 2 687 | 6 939 |
| Driftsmargin | 13,6 % | 6,6 % | 27,7 % | 12 % | 22,9 % |
| Sum gjeld | 8 194 | 8 344 | 11 954 | 9 973 | 7 008 |
| Resultat før skatt | 1 648 | 1 176 | 6 346 | 3 276 | 8 897 |
| Anleggsmidler | 10 748 | 9 828 | 15 510 | 16 118 | 15 860 |
| Omløpsmidler | 6 706 | 8 689 | 9 062 | 8 560 | 12 192 |
| Sum eiendeler | 17 454 | 18 518 | 24 571 | 24 678 | 28 052 |
| Egenkapital | 9 261 | 10 174 | 12 618 | 14 705 | 21 044 |
| Kortsiktig gjeld | 2 093 | 2 654 | 6 676 | 3 956 | 7 008 |
| Langsiktig gjeld | 6 101 | 5 690 | 5 277 | 6 016 | 0 |

## Ledelse og styre

- Anita Olette Gylseth: Daglig leder og styrets leder
- Mia Constanse Gylseth: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Sakrisøy, 8390 Reine
- Postadresse: Moskenesveien 193, 8390 Reine
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 56.110 Drift av restauranter
- Etablert: 20.06.2012
- Aksjekapital: 1 000 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2012
- Revisor: [NORDNORSK REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/936929443-nordnorsk-revisjon-as)
- Størrelse: Nr. 195 av 6 232 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Kjøp, produksjon og salg av fiskeprodukter og deltagelse i andre virksomheter.

## Kunngjøringer

- 05.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000665363&sokeverdi=998554624&spraak=nb)
- 15.12.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000880964&sokeverdi=998554624&spraak=nb)
- 03.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000535790&sokeverdi=998554624&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TAPPERIET BISTRO AS](https://www.norscout.com/no/company/914213088-tapperiet-bistro-as) | Moskenes | 28 | 19,4 mill. kr | +79,6 % |
| [HOLMEN LOFOTEN AS](https://www.norscout.com/no/company/983188427-holmen-lofoten-as) | Moskenes | 23 | 14,7 mill. kr | +9,9 % |
| [MUFALO AS](https://www.norscout.com/no/company/934968255-mufalo-as) | Moskenes | 20 | 4,35 mill. kr | - |
| [MAREN ANNA AS](https://www.norscout.com/no/company/885463142-maren-anna-as) | Moskenes | 14 | 8,06 mill. kr | −18,9 % |
| [CAZUELAS AS](https://www.norscout.com/no/company/930901555-cazuelas-as) | Moskenes | 13 | 2,92 mill. kr | −8,2 % |
| [BRINGEN AS](https://www.norscout.com/no/company/913357256-bringen-as) | Moskenes | 12 | 6,15 mill. kr | +26,4 % |
| [TASTE MOSKENES AS](https://www.norscout.com/no/company/833174002-taste-moskenes-as) | Moskenes | 5 | 1,61 mill. kr | +24,2 % |
| [KAFO AS](https://www.norscout.com/no/company/920874630-kafo-as) | Moskenes | - | 5,02 mill. kr | −14,2 % |

## Bedriftslister

- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/bergen)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/kristiansand)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
