---
title: "STEGANE SPORT AS (998584035): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STEGANE SPORT AS i Sigdal hadde 4,98 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Runolv Stegane. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/998584035-stegane-sport-as"
---

# STEGANE SPORT AS

Reisearrangørvirksomhet ellers · Sigdal

- Org.nr: 998 584 035
- Telefon: 934 48 328
- E-post: steganesport@gmail.com
- Daglig leder: Runolv Stegane (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 4,98 mill. kr (−27,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −779 615 kr (Margin −15,6 %)
- Etablert: 2012

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −4,6 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 1,8 % i 2024
- Likviditet: 1,26 (tilfredsstillende). Ned fra 1,62 i 2024
- Soliditet: 20,5 % (god). Ned fra 38,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 1,8 % | −4,6 % |
| Driftsmargin | 4,0 % | 0,0 % | −15,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 4,4 % | −17,1 % |
| Likviditetsgrad | 1,71 | 1,62 | 1,26 |
| Soliditet | 41,6 % | 38,2 % | 20,5 % |
| Gjeldsgrad | 1,4 | 1,6 | 3,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 14 789 | 6 859 | 4 984 |
| Driftsresultat | 593 | 2 | −780 |
| Årsresultat | 558 | 121 | −568 |
| Driftsmargin | 4,0 % | 0,0 % | −15,6 % |
| Sum gjeld | 4 901 | 5 833 | 11 795 |
| Sum driftskostnader | 14 196 | 6 856 | 5 763 |
| Finansresultat | 122 | 153 | 212 |
| Resultat før skatt | 716 | 156 | −568 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | 0 |
| Omløpsmidler | 8 385 | 9 438 | 14 832 |
| Sum eiendeler | 8 385 | 9 438 | 14 832 |
| Egenkapital | 3 484 | 3 605 | 3 037 |
| Kortsiktig gjeld | 4 901 | 5 833 | 11 795 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Runolv Stegane: Daglig leder og styrets leder
- Laila Stegane: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Hagajordlia 31, 3350 Prestfoss
- Postadresse: Postboks 48, 3351 Prestfoss
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 79.122 Reisearrangørvirksomhet ellers
- Etablert: 31.05.2012
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2013
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [SNØHETTA REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/982307767-snohetta-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 162 av 362 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Reisevirksomhet, sports- og publikumreiser. Arrangør av publikumsturer til store sportsbegivenheter i utlandet. Annen virksomhet som naturlig hører inn under dette.

## Siste endringer

- 05.10.2026: Revisor endret
- 07.05.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 05.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000778415&sokeverdi=998584035&spraak=nb)
- 07.05.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000245638&sokeverdi=998584035&spraak=nb)
- 06.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000244987&sokeverdi=998584035&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SIGDAL UTVIKLING AS](https://www.norscout.com/no/company/984049854-sigdal-utvikling-as) | Sigdal | 6 | 3,54 mill. kr | −14 % |
| [TRAVEL AND LEARN AS](https://www.norscout.com/no/company/994490443-travel-and-learn-as) | Vestby | - | 5,06 mill. kr | −11,5 % |
| [AUTHENTIC EUROPE AS](https://www.norscout.com/no/company/920432344-authentic-europe-as) | Oslo | - | 4,82 mill. kr | +56,9 % |
| [VEGA EXPEDITIONS AS](https://www.norscout.com/no/company/995926091-vega-expeditions-as) | Rauma | - | 5,11 mill. kr | −26,6 % |
| [INSITAMENT AS](https://www.norscout.com/no/company/980789446-insitament-as) | Oslo | - | 4,79 mill. kr | +39,7 % |
| [EGIL SVENDSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/958000006-egil-svendsen-as) | Lillestrøm | - | 5,13 mill. kr | −1,8 % |
| [KPR INVESTMENT AS](https://www.norscout.com/no/company/995688735-kpr-investment-as) | Arendal | - | 4,69 mill. kr | +22 % |
| [LOPUDREISER-KROATIA AS](https://www.norscout.com/no/company/914732506-lopudreiser-kroatia-as) | Bergen | - | 5,16 mill. kr | −13,5 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
