---
title: "K. SIMONSEN STORBILSENTER AS (998605644): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "K. SIMONSEN STORBILSENTER AS i Harstad hadde 33,4 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 15 ansatte. Daglig leder er Camilla Simonsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/998605644-k-simonsen-storbilsenter-as"
---

# K. SIMONSEN STORBILSENTER AS

Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · Harstad · Etablert 2012

- Org.nr: 998 605 644
- Daglig leder: Camilla Simonsen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 33,4 mill. kr (−23,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −3,32 mill. kr (Margin −10,0 %)
- Ansatte: 15 (Ned fra 19 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 20
- november 2025: 19
- januar 2026: 18
- februar 2026: 19
- april 2026: 20
- mai 2026: 18
- juni 2026: 17
- august 2026: 16
- september 2026: 15

### Per sted

- Harstad: 15 ansatte
- Bardu: Ingen oppgitt
- Leknes: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −19,1 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −3,3 % i 2024
- Likviditet: 0,99 (svak). Opp fra 0,88 i 2024
- Soliditet: 1,8 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra 1,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −4,7 % | −15,6 % | −3,3 % | −19,1 % |
| Driftsmargin | 4,8 % | −2,8 % | −8,4 % | −2,3 % | −10,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −57,2 % | −634,3 % | −547,3 % | −1 416,6 % |
| Likviditetsgrad | 2,33 | 1,15 | 0,95 | 0,88 | 0,99 |
| Soliditet | 24,1 % | 5,3 % | 1,2 % | 1,7 % | 1,8 % |
| Gjeldsgrad | 3,1 | 18,0 | 82,7 | 59,4 | 53,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 22 762 | 36 776 | 68 412 | 43 591 | 33 355 |
| Driftsresultat | 1 094 | −1 034 | −5 720 | −984 | −3 321 |
| Årsresultat | 817 | −918 | −5 368 | −2 077 | −6 178 |
| Driftsmargin | 4,8 % | −2,8 % | −8,4 % | −2,3 % | −10,0 % |
| Sum gjeld | 8 125 | 30 211 | 40 598 | 17 771 | 16 361 |
| Resultat før skatt | 1 053 | −1 219 | −6 882 | −2 162 | −4 278 |
| Anleggsmidler | 223 | 2 183 | 5 468 | 4 211 | 1 454 |
| Omløpsmidler | 10 484 | 29 707 | 35 621 | 13 860 | 15 213 |
| Sum eiendeler | 10 707 | 31 890 | 41 089 | 18 070 | 16 667 |
| Egenkapital | 2 582 | 1 679 | 491 | 299 | 305 |
| Kortsiktig gjeld | 4 503 | 25 798 | 37 314 | 15 793 | 15 386 |
| Langsiktig gjeld | 3 622 | 4 413 | 3 284 | 1 978 | 976 |

## Ledelse og styre

- Camilla Simonsen: Daglig leder og styremedlem
- Finn Håkon Jørstad: Styrets leder
- Kenneth Simonsen: Styremedlem
- Kurt Simonsen: Styremedlem
- Tove Lillian Simonsen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Stangnesterminalen 15, 9409 Harstad
- Postadresse: Postboks 3059 Kanebogen, 9498 Harstad
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 95.310 Reparasjon og vedlikehold av motorvogner
- Etablert: 15.05.2012
- Aksjekapital: 505 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2012
- Revisor: [ES REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/997820266-es-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [TØCO A/S](https://www.norscout.com/no/company/946037230-toco-a-s)
- Størrelse: Nr. 352 av 2 968 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Verkstedvirksomhet for storbiler, samt hva herved står i forbindelse.

## Kunngjøringer

- 03.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000654897&sokeverdi=998605644&spraak=nb)
- 07.05.2026: [Signatur](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000245570&sokeverdi=998605644&spraak=nb)
- 09.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000566519&sokeverdi=998605644&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [STANGNES BILSKADE AS](https://www.norscout.com/no/company/928857670-stangnes-bilskade-as) | Harstad | 17 | 41,3 mill. kr | +10,6 % |
| [NORBIL AS](https://www.norscout.com/no/company/915566944-norbil-as) | Harstad | 13 | 54,5 mill. kr | −17,3 % |
| [HARSTAD DEKKSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/912068587-harstad-dekksenter-as) | Harstad | 23 | 31,4 mill. kr | +17,5 % |
| [HARSTAD BIL AS](https://www.norscout.com/no/company/939603719-harstad-bil-as) | Harstad | 11 | 38,9 mill. kr | +7,4 % |
| [AUTO NORD AS](https://www.norscout.com/no/company/966616431-auto-nord-as) | Harstad | 23 | 82,3 mill. kr | +4,3 % |
| [SULLAND BILSKADE HARSTAD AS](https://www.norscout.com/no/company/983339522-sulland-bilskade-harstad-as) | Harstad | 11 | 29,7 mill. kr | +11,4 % |
| [SULLAND HARSTAD AS](https://www.norscout.com/no/company/943604770-sulland-harstad-as) | Harstad | 34 | 247 mill. kr | +12,5 % |
| [TEKNISK BUREAU LAST HARSTAD AS](https://www.norscout.com/no/company/918876588-teknisk-bureau-last-harstad-as) | Harstad | 10 | 28,2 mill. kr | +24,4 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
