---
title: "SATEBA NORWAY AS (998608511): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SATEBA NORWAY AS i Ringerike hadde 685 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 126 ansatte. Daglig leder er Lars Petter Lund. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/998608511-sateba-norway-as"
---

# SATEBA NORWAY AS

Produksjon av betongprodukter for bygge- og anleggsvirksomhet · Ringerike · Etablert 2012

- Org.nr: 998 608 511
- Telefon: 45 20 12 28
- Daglig leder: Lars Petter Lund (også varamedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 685 mill. kr (−12 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 97 mill. kr (Margin 14,1 %)
- Ansatte: 126 (Ned fra 129 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 128
- oktober 2025: 125
- november 2025: 127
- desember 2025: 129
- januar 2026: 123
- mars 2026: 125
- april 2026: 124
- mai 2026: 127
- juli 2026: 135
- august 2026: 134
- september 2026: 127
- oktober 2026: 126

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 22,0 % (meget god). Ned fra 23,3 % i 2024
- Likviditet: 1,12 (tilfredsstillende). Ned fra 1,29 i 2024
- Soliditet: 31,3 % (god). Ned fra 35,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 18,8 % | 15,6 % | 23,3 % | 22,0 % |
| Driftsmargin | 16,5 % | 14,5 % | 10,3 % | 11,9 % | 14,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 56,9 % | 39,8 % | 65,5 % | 49,4 % |
| Likviditetsgrad | 0,39 | 0,65 | 0,73 | 1,29 | 1,12 |
| Soliditet | 30,0 % | 27,3 % | 24,4 % | 35,2 % | 31,3 % |
| Gjeldsgrad | 2,3 | 2,7 | 3,1 | 1,8 | 2,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 308 987 | 412 334 | 549 740 | 778 748 | 685 435 |
| Driftsresultat | 51 040 | 59 761 | 56 667 | 92 431 | 96 958 |
| Årsresultat | 37 665 | 41 200 | 30 633 | 64 579 | 56 222 |
| Driftsmargin | 16,5 % | 14,5 % | 10,3 % | 11,9 % | 14,1 % |
| Sum gjeld | 192 364 | 276 822 | 293 181 | 292 130 | 326 983 |
| Resultat før skatt | 48 332 | 52 976 | 39 435 | 82 929 | 76 178 |
| Anleggsmidler | 227 455 | 285 520 | 245 462 | 225 873 | 215 694 |
| Omløpsmidler | 47 492 | 95 084 | 142 135 | 225 252 | 260 489 |
| Sum eiendeler | 274 947 | 380 604 | 387 596 | 451 125 | 476 183 |
| Egenkapital | 82 582 | 103 783 | 94 416 | 158 995 | 149 200 |
| Kortsiktig gjeld | 122 450 | 146 990 | 195 588 | 175 216 | 233 440 |
| Langsiktig gjeld | 69 914 | 129 832 | 97 593 | 116 915 | 93 542 |

## Ledelse og styre

- Lars Petter Lund: Daglig leder og varamedlem
- Benoit Jean Rene Cattin: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Hensmoveien 101, 3516 Hønefoss
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 23.610 Produksjon av betongprodukter for bygge- og anleggsvirksomhet
- Etablert: 31.05.2012
- Tidligere navn: SPENNCON RAIL AS (2012 til 2021)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2013
- Revisor: [KPMG AS](https://www.norscout.com/no/company/935174627-kpmg-as)
- Regnskapsfører: [ECIT VEIBY AKONTO AS](https://www.norscout.com/no/company/989111647-ecit-veiby-akonto-as)
- Størrelse: Nr. 5 av 113 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon av og handel med prefabrikerte betongsviller, forspente betongelementer, overbringere, kryssinger og andre prefabrikerte betongprodukter, samt transport og montering av slike produkter; å alene eller i fellesskap med andre å kjøpe eller selge andeler eller andre interesser i juridiske personer, selskaper og virksomheter, samt arbeide med og forvalte slike juridiske personer, selskaper eller virksomheter, samt å gjøre slike ting som hører naturlig sammen med dette.

## Kunngjøringer

- 12.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000687711&sokeverdi=998608511&spraak=nb)
- 11.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000689042&sokeverdi=998608511&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SPENNCON AS](https://www.norscout.com/no/company/844558082-spenncon-as) | Ringerike | 348 | 535 mill. kr | −12,4 % |
| [ASAK AS](https://www.norscout.com/no/company/961592097-asak-as) | Ringerike | 42 | 133 mill. kr | +2,9 % |
| [HØNEFOSS STEINHOGGERI AS](https://www.norscout.com/no/company/982964334-honefoss-steinhoggeri-as) | Ringerike | - | 3,1 mill. kr | −8,7 % |
| [SAINT-GOBAIN BYGGEVARER AS](https://www.norscout.com/no/company/940198178-saint-gobain-byggevarer-as) | Oslo | 166 | 1,14 mrd. kr | −1,1 % |
| [JARO AS](https://www.norscout.com/no/company/976241053-jaro-as) | Alta | 124 | 284 mill. kr | +11,7 % |
| [VEIDEKKE PREFAB AS](https://www.norscout.com/no/company/980798267-veidekke-prefab-as) | Klepp | 171 | 385 mill. kr | +10,4 % |
| [SYSTEMBLOKK AS](https://www.norscout.com/no/company/913289951-systemblokk-as) | Midt-Telemark | 109 | 225 mill. kr | +23,1 % |
| [LOE BETONGELEMENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/951194913-loe-betongelementer-as) | Drammen | 198 | 632 mill. kr | +1,4 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.10.2026.
