---
title: "GLEDE I BEVEGELSE AS (998740894): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "GLEDE I BEVEGELSE AS i Lørenskog hadde 5,21 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 15 ansatte. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/998740894-glede-i-bevegelse-as"
---

# GLEDE I BEVEGELSE AS

Treningssentervirksomhet · Lørenskog · Etablert 2012

- Org.nr: 998 740 894
- Telefon: 977 77 467
- E-post: post@novuscademy.no
- Nettsted: [novusacademy.no](https://www.novusacademy.no)
- Styreleder: Christopher-James Hermanstad

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 5,21 mill. kr (+19,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 905 001 kr (Margin 17,4 %)
- Ansatte: 15 (Opp fra 11 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 11
- desember 2025: 10
- januar 2026: 12
- mars 2026: 14
- april 2026: 17
- mai 2026: 18
- september 2026: 15

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 23,5 % (meget god). Opp fra 10,5 % i 2024
- Likviditet: 1,46 (tilfredsstillende). Opp fra 1,23 i 2024
- Soliditet: 9,1 % (svak). Opp fra −0,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −23,0 % | 13,0 % | 10,5 % | 23,5 % |
| Driftsmargin | −0,7 % | −20,9 % | 8,5 % | 8,7 % | 17,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | - | 307,6 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,49 | 1,23 | 1,46 |
| Soliditet | - | - | −8,4 % | −0,7 % | 9,1 % |
| Gjeldsgrad | - | - | - | - | 10,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 672 | 2 212 | 3 666 | 4 343 | 5 205 |
| Driftsresultat | −12 | −463 | 312 | 379 | 905 |
| Årsresultat | −14 | −658 | 167 | 271 | 403 |
| Driftsmargin | −0,7 % | −20,9 % | 8,5 % | 8,7 % | 17,4 % |
| Sum gjeld | 609 | 3 695 | 3 843 | 3 711 | 3 763 |
| Sum driftskostnader | 1 684 | 2 675 | 3 354 | 3 964 | 4 300 |
| Finansresultat | −2 | −195 | −146 | −12 | −369 |
| Resultat før skatt | - | - | 167 | 366 | 536 |
| Anleggsmidler | 288 | 2 706 | 2 704 | 2 754 | 3 028 |
| Omløpsmidler | - | - | 841 | 930 | 1 110 |
| Sum eiendeler | 802 | 3 230 | 3 545 | 3 684 | 4 139 |
| Egenkapital | - | - | −298 | −27 | 376 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 566 | 756 | 762 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 3 277 | 2 955 | 3 001 |

## Ledelse og styre

- Christopher-James Hermanstad: Styrets leder
- Ståle Nyang: Styremedlem
- Richar Norberto Pacheco Arias: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Boecks gate 12, 1473 Lørenskog
- Postadresse: Bibliotekgata 30, 1473 Lørenskog
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 93.130 Treningssentervirksomhet
- Etablert: 10.07.2012
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2021
- Regnskapsfører: [PROGRESSUM AS](https://www.norscout.com/no/company/889380802-progressum-as)
- Størrelse: Nr. 176 av 851 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drift av treningsenter og andre tjenester og produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender samt kjøp, salg og utleie av fast eiendom.

## Siste endringer

- 24.03.2026: Styret endret
- 17.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 01.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000482253&sokeverdi=998740894&spraak=nb)
- 24.03.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000136833&sokeverdi=998740894&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ELAVIT FJELLHAMAR AS](https://www.norscout.com/no/company/934521714-elavit-fjellhamar-as) | Lørenskog | 19 | 3,03 mill. kr | - |
| [ELAVIT AS](https://www.norscout.com/no/company/998995728-elavit-as) | Lørenskog | 15 | 4,59 mill. kr | +2,2 % |
| [CONDIS LØRENSKOG AS](https://www.norscout.com/no/company/987634308-condis-lorenskog-as) | Lørenskog | 22 | 7,81 mill. kr | −3,5 % |
| [CROSSFIT LØRENSKOG AS](https://www.norscout.com/no/company/921637241-crossfit-lorenskog-as) | Lørenskog | - | 3,49 mill. kr | +11,3 % |
| [LØRENSKOG KAMPSPORTSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/826450932-lorenskog-kampsportsenter-as) | Lørenskog | 41 | 5,06 mill. kr | +70,9 % |
| [FUS I ALT AS](https://www.norscout.com/no/company/924571608-fus-i-alt-as) | Lørenskog | - | 2,93 mill. kr | +19,4 % |
| [DEUTERO AS](https://www.norscout.com/no/company/984631294-deutero-as) | Lørenskog | - | 1,59 mill. kr | - |
| [NORDSTRAND KAMPSPORTSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/916555253-nordstrand-kampsportsenter-as) | Lørenskog | - | 1,35 mill. kr | +24,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
