---
title: "ISUSHI AS (998772184): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ISUSHI AS i Bergen hadde 99,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 174 ansatte. Daglig leder er Jeanette Norenes. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/998772184-isushi-as"
---

# ISUSHI AS

Drift av restauranter · Bergen · Etablert 2012

- Org.nr: 998 772 184
- E-post: e- postadresse: post@isushi. no
- Nettsted: [isushi.no](https://www.isushi.no)
- Daglig leder: Jeanette Norenes

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 99,8 mill. kr (+1,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 13,3 mill. kr (Margin 13,4 %)
- Ansatte: 174 (Opp fra 158 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 149
- oktober 2025: 156
- november 2025: 159
- desember 2025: 158
- januar 2026: 155
- februar 2026: 164
- mars 2026: 168
- april 2026: 171
- juni 2026: 173
- juli 2026: 172
- august 2026: 171
- september 2026: 173
- oktober 2026: 174

### Per sted

- Ulset: 174 ansatte
- Straume: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 37,9 % (meget god). Ned fra 46,2 % i 2024
- Likviditet: 1,19 (tilfredsstillende). Opp fra 1,13 i 2024
- Soliditet: 26,3 % (god). Opp fra 24,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 30,7 % | 23,2 % | 46,2 % | 37,9 % |
| Driftsmargin | 11,6 % | 9,9 % | 6,9 % | 14,6 % | 13,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 165,8 % | - | 231,2 % | 147,0 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,00 | - | 1,13 | 1,19 |
| Soliditet | 18,2 % | 18,6 % | 13,4 % | 24,5 % | 26,3 % |
| Gjeldsgrad | 4,5 | 4,4 | 6,4 | 3,1 | 2,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 63 778 | 70 858 | 88 027 | 98 144 | 99 815 |
| Driftsresultat | 7 422 | 6 987 | 6 095 | 14 314 | 13 333 |
| Årsresultat | 5 824 | 5 521 | 4 805 | 11 571 | 10 527 |
| Driftsmargin | 11,6 % | 9,9 % | 6,9 % | 14,6 % | 13,4 % |
| Sum gjeld | 16 382 | 20 872 | 24 588 | 27 789 | 27 169 |
| Sum driftskostnader | 56 356 | - | 81 933 | 83 829 | 86 482 |
| Finansresultat | −14 | - | 113 | 523 | 429 |
| Resultat før skatt | - | 6 979 | - | 14 837 | 13 762 |
| Anleggsmidler | 2 970 | 5 121 | 6 558 | 5 574 | 4 548 |
| Omløpsmidler | - | 20 522 | - | 31 232 | 32 334 |
| Sum eiendeler | 20 031 | 25 643 | 28 405 | 36 806 | 36 882 |
| Egenkapital | 3 650 | 4 771 | 3 817 | 9 017 | 9 713 |
| Kortsiktig gjeld | - | 20 449 | - | 27 534 | 27 081 |
| Langsiktig gjeld | - | 423 | - | 255 | 88 |

## Ledelse og styre

- Jeanette Norenes: Daglig leder
- Roger Sandsmark: Styrets leder
- Eva Sandsmark: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Åsamyrane 88B, 5116 Ulset
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 56.110 Drift av restauranter
- Etablert: 01.08.2012
- Aksjekapital: 210 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2012
- Revisor: [REVISJON VEST AS](https://www.norscout.com/no/company/982519411-revisjon-vest-as)
- Regnskapsfører: [NUMBERS AS](https://www.norscout.com/no/company/919948329-numbers-as)
- Størrelse: Nr. 48 av 6 232 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive fast-food restauranter med spesialitet på japansk mat. Selskapet skal også drive med franchise-konsepter, samt beslektet virksomhet. Videre skal selskapet drive med handel, import, eksport, samt agentur- og markedsføring av enhver art. Selskapet skal i tillegg kunne investere i verdipapirer og eiendommer, leiligheter samt beslektede virksomheter.

## Siste endringer

- 21.07.2026: Ny forretningsadresse

## Kunngjøringer

- 21.07.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000572983&sokeverdi=998772184&spraak=nb)
- 09.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000528954&sokeverdi=998772184&spraak=nb)
- 01.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000514506&sokeverdi=998772184&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [RAMA AS](https://www.norscout.com/no/company/985052212-rama-as) | Bergen | 624 | 399 mill. kr | +1,1 % |
| [UTSIKTEN RESTAURANTDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/991949283-utsikten-restaurantdrift-as) | Bergen | 157 | 112 mill. kr | +5,2 % |
| [VILLA VEST FAMILIERESTAURANTER AS](https://www.norscout.com/no/company/917651469-villa-vest-familierestauranter-as) | Bergen | 132 | 83,8 mill. kr | +26,3 % |
| [CHINA PALACE AS](https://www.norscout.com/no/company/953172178-china-palace-as) | Bergen | 132 | 48 mill. kr | −2,2 % |
| [BARGRUPPEN DRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/918119140-bargruppen-drift-as) | Bergen | 126 | 41,5 mill. kr | +23,2 % |
| [FLØYEN SERVERING AS](https://www.norscout.com/no/company/925986496-floyen-servering-as) | Bergen | 120 | 104 mill. kr | +27,7 % |
| [GUMA AS](https://www.norscout.com/no/company/933329828-guma-as) | Bergen | 104 | 12 mill. kr | +60 % |
| [FJELLSKÅL FISKETORGET AS](https://www.norscout.com/no/company/998087783-fjellskal-fisketorget-as) | Bergen | 96 | 125 mill. kr | +6,4 % |

## Bedriftslister

- [Hotell- og restaurantbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/bergen)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/kristiansand)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
