---
title: "SENTRUMSVEIEN 1 VESTBY AS (998782767): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SENTRUMSVEIEN 1 VESTBY AS i Oslo hadde 12,4 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Stina Østlund. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/998782767-sentrumsveien-1-vestby-as"
---

# SENTRUMSVEIEN 1 VESTBY AS

Utvikling og salg av byggeprosjekter · Oslo

- Org.nr: 998 782 767
- Telefon: 23 08 00 00
- E-post: firmapost@thon.no
- Nettsted: [thon.no](https://www.thon.no)
- Daglig leder: Stina Østlund

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 12,4 mill. kr (−62,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −6,11 mill. kr (Margin −49,1 %)
- Etablert: 2012

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −8,9 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −11,9 % i 2024
- Likviditet: 0,22 (ikke tilfredsstillende). Ned fra 0,56 i 2024
- Soliditet: 44,2 % (meget god). Opp fra 42,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 27,7 % | 16,2 % | −11,9 % | −8,9 % |
| Driftsmargin | −2,6 % | 29,5 % | 64,2 % | −36,8 % | −49,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 600,9 % | 43,5 % | −38,7 % | −26,4 % |
| Likviditetsgrad | 3,97 | 0,82 | 5,58 | 0,56 | 0,22 |
| Soliditet | −4,4 % | 27,5 % | 33,9 % | 42,2 % | 44,2 % |
| Gjeldsgrad | - | 2,6 | 1,9 | 1,4 | 1,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 215 146 | 192 702 | 28 499 | 33 535 | 12 440 |
| Driftsresultat | −5 616 | 56 820 | 18 283 | −12 358 | −6 108 |
| Årsresultat | −10 644 | 44 144 | 11 997 | −11 136 | −5 837 |
| Driftsmargin | −2,6 % | 29,5 % | 64,2 % | −36,8 % | −49,1 % |
| Sum gjeld | 321 000 | 80 299 | 82 824 | 42 898 | 32 272 |
| Sum driftskostnader | - | - | 10 215 | 45 893 | 18 548 |
| Finansresultat | - | - | −2 411 | −1 935 | −1 388 |
| Resultat før skatt | −10 644 | 50 626 | 15 872 | −14 293 | −7 496 |
| Anleggsmidler | 41 624 | 59 826 | 74 219 | 56 608 | 51 102 |
| Omløpsmidler | 265 729 | 50 970 | 51 100 | 17 649 | 6 691 |
| Sum eiendeler | 307 352 | 110 796 | 125 319 | 74 257 | 57 793 |
| Egenkapital | −13 647 | 30 497 | 42 494 | 31 359 | 25 522 |
| Kortsiktig gjeld | 66 858 | 62 042 | 9 151 | 31 653 | 31 026 |
| Langsiktig gjeld | 254 142 | 18 257 | 73 673 | 11 246 | - |

## Ledelse og styre

- Stina Østlund: Daglig leder
- Annette Hofgaard: Styrets leder
- Werner Isaksen: Styremedlem
- Halvor Sørbye: Styremedlem
- Jøran Nenseth: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Stenersgata 2A, 0184 Oslo
- Postadresse: Postboks 489 Sentrum, 0105 Oslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 68.120 Utvikling og salg av byggeprosjekter
- Etablert: 21.08.2012
- Aksjekapital: 300 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2012
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [THON GRUPPEN AS](https://www.norscout.com/no/company/988969656-thon-gruppen-as)
- Størrelse: Nr. 1 066 av 6 297 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Å eie, drive og leie ut fast eiendom, herunder å inneha eierandeler i selskap med samme virksomhet.

## Kunngjøringer

- 01.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000644061&sokeverdi=998782767&spraak=nb)
- 12.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000578136&sokeverdi=998782767&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [KAV22 EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/927361744-kav22-eiendom-as) | Oslo | - | 12,7 mill. kr | −88,6 % |
| [PPI SAMFUNNSBYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/914149703-ppi-samfunnsbygg-as) | Oslo | - | 12,2 mill. kr | −29,8 % |
| [GPP BYGG & BOLIG AS](https://www.norscout.com/no/company/888823182-gpp-bygg-bolig-as) | Oslo | - | 12,7 mill. kr | −41,5 % |
| [CONSTRUCTION CITY CLUSTER AS](https://www.norscout.com/no/company/920039790-construction-city-cluster-as) | Oslo | - | 12,2 mill. kr | +65,9 % |
| [SHRA ART AS](https://www.norscout.com/no/company/913522362-shra-art-as) | Oslo | - | 12,8 mill. kr | +6,4 % |
| [SOV 1 AS](https://www.norscout.com/no/company/822723152-sov-1-as) | Oslo | - | 12,2 mill. kr | +16,6 % |
| [KLEIVVEIEN UTBYGGING AS](https://www.norscout.com/no/company/915620957-kleivveien-utbygging-as) | Oslo | - | 12,9 mill. kr | −97,8 % |
| [STAVSBERG UTVIKLING AS](https://www.norscout.com/no/company/998526760-stavsberg-utvikling-as) | Oslo | - | 12 mill. kr | −4,8 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/oslo)
- [Eiendomsselskaper i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/bergen)
- [Eiendomsselskaper i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/trondheim)
- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Eiendomsselskaper i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/kristiansand)
- [Eiendomsselskaper i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/baerum)

Kilde: Norscout. Oppdatert 02.08.2026.
