---
title: "STANGNESTERMINALEN 15 AS (998883687): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STANGNESTERMINALEN 15 AS i Harstad hadde 4,14 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Kurt Simonsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/998883687-stangnesterminalen-15-as"
---

# STANGNESTERMINALEN 15 AS

Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · Harstad

- Org.nr: 998 883 687
- Daglig leder: Kurt Simonsen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 4,14 mill. kr (+12,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,33 mill. kr (Margin 56,3 %)
- Etablert: 2012

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 6,4 % (tilfredsstillende). Opp fra 5,4 % i 2024
- Likviditet: 0,23 (ikke tilfredsstillende). Ned fra 0,85 i 2024
- Soliditet: 3,3 % (svak). Ned fra 19,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 3,3 % | 5,4 % | 6,4 % |
| Driftsmargin | 48,6 % | 60,0 % | 45,9 % | 54,0 % | 56,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 17,6 % | −24,7 % | −1,8 % | 10,0 % |
| Likviditetsgrad | 4,73 | 1,93 | 0,78 | 0,85 | 0,23 |
| Soliditet | 5,1 % | 5,6 % | 5,7 % | 19,3 % | 3,3 % |
| Gjeldsgrad | 18,6 | 17,0 | 16,4 | 4,2 | 29,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 412 | 2 750 | 2 962 | 3 677 | 4 139 |
| Driftsresultat | 1 173 | 1 650 | 1 359 | 1 986 | 2 331 |
| Årsresultat | 275 | 332 | −454 | −63 | 324 |
| Driftsmargin | 48,6 % | 60 % | 45,9 % | 54 % | 56,3 % |
| Sum gjeld | 41 917 | 43 800 | 35 045 | 29 478 | 35 528 |
| Sum driftskostnader | - | - | 1 603 | 1 692 | 1 808 |
| Finansresultat | - | - | −1 940 | −2 067 | −1 916 |
| Resultat før skatt | 353 | 425 | −581 | −81 | 415 |
| Anleggsmidler | 43 300 | 45 874 | 36 904 | 36 152 | 35 058 |
| Omløpsmidler | 870 | 510 | 271 | 393 | 1 676 |
| Sum eiendeler | 44 170 | 46 384 | 37 176 | 36 545 | 36 734 |
| Egenkapital | 2 252 | 2 584 | 2 130 | 7 067 | 1 207 |
| Kortsiktig gjeld | 184 | 264 | 347 | 463 | 7 257 |
| Langsiktig gjeld | 41 734 | 43 536 | 34 699 | 29 014 | - |

## Ledelse og styre

- Kurt Simonsen: Daglig leder og styremedlem
- Finn Håkon Jørstad: Styrets leder
- Kenneth Simonsen: Styremedlem
- Camilla Simonsen: Styremedlem
- Tove Lillian Simonsen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Stangnesterminalen 15, 9409 Harstad
- Postadresse: Postboks 3059, 9498 Harstad
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 95.310 Reparasjon og vedlikehold av motorvogner
- Etablert: 10.07.2012
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2012
- Revisor: [ES REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/997820266-es-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [TØCO A/S](https://www.norscout.com/no/company/946037230-toco-a-s)
- Størrelse: Nr. 1 732 av 2 972 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utleie av fast eiendom.

## Kunngjøringer

- 03.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000654933&sokeverdi=998883687&spraak=nb)
- 07.05.2026: [Signatur](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000245571&sokeverdi=998883687&spraak=nb)
- 08.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000559525&sokeverdi=998883687&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HARSTAD BILSKADE AS](https://www.norscout.com/no/company/930633720-harstad-bilskade-as) | Harstad | - | 4,78 mill. kr | +9,5 % |
| [NOR BILGLASS AS](https://www.norscout.com/no/company/926159429-nor-bilglass-as) | Harstad | - | 3,74 mill. kr | +5,7 % |
| [BILPLEI1 HARSTAD AS](https://www.norscout.com/no/company/981176448-bilplei1-harstad-as) | Harstad | 5 | 2,96 mill. kr | +38,6 % |
| [SMART BILSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/989997769-smart-bilservice-as) | Harstad | - | 2,45 mill. kr | −15,5 % |
| [JL HARSTAD AS](https://www.norscout.com/no/company/933219208-jl-harstad-as) | Harstad | 9 | 11,4 mill. kr | +12,5 % |
| [SUPREME BILFOLIERING AS](https://www.norscout.com/no/company/925837156-supreme-bilfoliering-as) | Harstad | - | 1,51 mill. kr | +13,7 % |
| [HAUKEBØE SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/932738236-haukeboe-service-as) | Harstad | 10 | 10,9 mill. kr | +14,3 % |
| [K39 HARSTAD AS](https://www.norscout.com/no/company/899013042-k39-harstad-as) | Harstad | - | 1,44 mill. kr | +3,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 04.08.2026.
