---
title: "SPABUTIKKEN POLARBAD AS (998888220): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SPABUTIKKEN POLARBAD AS i Malvik hadde 19,1 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 5 ansatte. Daglig leder er Hanne Hofstad. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/998888220-spabutikken-polarbad-as"
---

# SPABUTIKKEN POLARBAD AS

Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · Malvik · Etablert 2012

- Org.nr: 998 888 220
- Telefon: 996 30 890
- E-post: robert@spabutikken.no
- Daglig leder: Hanne Hofstad (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 19,1 mill. kr (+7,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,98 mill. kr (Margin 10,3 %)
- Ansatte: 5

## Ansatte

- oktober 2025: 5
- februar 2026: 5

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 15,2 % (meget god). Ned fra 24,5 % i 2024
- Likviditet: 2,90 (meget god). Opp fra 0,91 i 2024
- Soliditet: 25,2 % (god). Opp fra 10,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 4,1 % | 18,7 % | 24,5 % | 15,2 % |
| Driftsmargin | 31,8 % | 3,1 % | 17,8 % | 21,1 % | 10,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 14,8 % | 52,4 % | 88,9 % | 68,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,21 | 1,23 | 1,58 | 0,91 | 2,90 |
| Soliditet | 27,3 % | 26,7 % | 44,2 % | 10,0 % | 25,2 % |
| Gjeldsgrad | 2,7 | 2,7 | 1,3 | 9,0 | 3,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 34 674 | 21 735 | 17 584 | 17 847 | 19 133 |
| Driftsresultat | 11 033 | 668 | 3 130 | 3 772 | 1 977 |
| Årsresultat | 8 617 | 543 | 2 445 | 2 997 | 1 125 |
| Driftsmargin | 31,8 % | 3,1 % | 17,8 % | 21,1 % | 10,3 % |
| Sum gjeld | 11 251 | 12 941 | 9 026 | 14 039 | 7 962 |
| Sum driftskostnader | - | - | 14 454 | 14 075 | 17 157 |
| Finansresultat | - | - | −18 | 102 | −538 |
| Resultat før skatt | 11 034 | 661 | 3 112 | 3 874 | 1 439 |
| Anleggsmidler | 1 948 | 1 722 | 1 906 | 2 890 | 1 751 |
| Omløpsmidler | 13 521 | 15 931 | 14 277 | 12 702 | 8 889 |
| Sum eiendeler | 15 469 | 17 653 | 16 183 | 15 593 | 10 641 |
| Egenkapital | 4 219 | 4 712 | 7 157 | 1 554 | 2 679 |
| Kortsiktig gjeld | 11 213 | 12 941 | 9 026 | 13 888 | 3 063 |
| Langsiktig gjeld | 38 | 0 | 0 | 151 | - |

## Ledelse og styre

- Hanne Hofstad: Daglig leder og styremedlem
- Lars Erik Mattson: Styrets leder
- Robert Hansen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Flatholmvegen 23, 7550 Hommelvik
- Postadresse: Hølbekken 30, 7092 Tiller
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.830 Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr
- Etablert: 19.09.2012
- Tidligere navn: JOSTEIN STRØMME AS (2012 til 2025)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2012
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [ERA REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/987459875-era-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 350 av 1 077 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Handelsvirksomhet og annen forretningsvirksomhet i naturlig forbindelse med dette. Selskapet kan også ha interesser i andre selskaper.

## Siste endringer

- 09.09.2026: Regnskapsfører endret
- 14.07.2026: Styret endret
- 14.07.2026: Daglig leder endret
- 03.03.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 24.10.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000815815&sokeverdi=998888220&spraak=nb)
- 24.10.2026: [Signatur](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000815814&sokeverdi=998888220&spraak=nb)
- 14.07.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000544522&sokeverdi=998888220&spraak=nb)
- 14.07.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000544521&sokeverdi=998888220&spraak=nb)
- 09.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000528963&sokeverdi=998888220&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BLANKEN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/935255139-blanken-holding-as) | Malvik | - | - | - |
| [OPPTUREN AS](https://www.norscout.com/no/company/935425859-oppturen-as) | Malvik | - | - | - |
| [MOTRO AS](https://www.norscout.com/no/company/971650451-motro-as) | Malvik | 5 | 3,7 mill. kr | +197,3 % |
| [ICENOR AS](https://www.norscout.com/no/company/912490025-icenor-as) | Malvik | - | 191 mill. kr | +169,4 % |
| [GAZECHIM COMPOSITES NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/918026770-gazechim-composites-norge-as) | Malvik | - | 42,7 mill. kr | +9,0 % |
| [EXNOR AS](https://www.norscout.com/no/company/985882398-exnor-as) | Malvik | - | 24,5 mill. kr | +26,6 % |
| [CHEMSUPPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/917440123-chemsupport-as) | Malvik | - | 9,53 mill. kr | +14 % |
| [ENRO AS](https://www.norscout.com/no/company/890861202-enro-as) | Malvik | - | 9,29 mill. kr | +7,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 25.10.2026.
