---
title: "LOM BIOVARME AS (999150829): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "LOM BIOVARME AS i Lom hadde 2,54 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Hallvard Helland. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/999150829-lom-biovarme-as"
---

# LOM BIOVARME AS

Vannbåren og luftbåren varme- og kjøleforsyning · Lom

- Org.nr: 999 150 829
- Telefon: 950 47 031
- Daglig leder: Hallvard Helland (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2,54 mill. kr (−2,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 356 292 kr (Margin 14 %)
- Etablert: 2012

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 6,8 % (tilfredsstillende). Ned fra 12,5 % i 2024
- Likviditet: 2,98 (meget god). Opp fra 2,95 i 2024
- Soliditet: 67,3 % (meget god). Opp fra 56,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 12,5 % | 6,8 % |
| Driftsmargin | 13,4 % | 30,2 % | 14,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 20,5 % | 7,9 % |
| Likviditetsgrad | 3,32 | 2,95 | 2,98 |
| Soliditet | 41,1 % | 56,0 % | 67,3 % |
| Gjeldsgrad | 1,4 | 0,8 | 0,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 512 | 2 619 | 2 542 |
| Driftsresultat | 337 | 791 | 356 |
| Årsresultat | 126 | 505 | 214 |
| Driftsmargin | 13,4 % | 30,2 % | 14 % |
| Sum gjeld | 4 165 | 2 676 | 1 758 |
| Sum driftskostnader | 2 175 | 1 827 | 2 186 |
| Finansresultat | −176 | −144 | −80 |
| Resultat før skatt | 162 | 647 | 276 |
| Anleggsmidler | 4 730 | 4 381 | 4 035 |
| Omløpsmidler | 2 336 | 1 701 | 1 343 |
| Sum eiendeler | 7 065 | 6 082 | 5 378 |
| Egenkapital | 2 901 | 3 406 | 3 620 |
| Kortsiktig gjeld | 703 | 577 | 450 |
| Langsiktig gjeld | 3 462 | 2 100 | - |

## Ledelse og styre

- Hallvard Helland: Daglig leder og styrets leder
- Odd Helge Kvamme: Styremedlem
- Rolv Vaagaasar: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Gustav Wentzels veg 40, 2686 Lom
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 35.300 Vannbåren og luftbåren varme- og kjøleforsyning
- Etablert: 30.08.2012
- Aksjekapital: 2 032 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2014
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS](https://www.norscout.com/no/company/936285066-sparebank-1-regnskapshuset-smn-as)
- Størrelse: Nr. 107 av 170 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Å drive produksjon og salg av biovarme og hva dermed står i forbindelse, samt ved aksjetegning eller på andre måter engasjere seg i andre foretak.

## Kunngjøringer

- 24.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000139815&sokeverdi=999150829&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BRYNE ENERGI AS](https://www.norscout.com/no/company/993495670-bryne-energi-as) | Time | - | 2,57 mill. kr | +17 % |
| [KRØDSHERAD BIOENERGI AS](https://www.norscout.com/no/company/993999725-krodsherad-bioenergi-as) | Krødsherad | - | 2,51 mill. kr | +2,3 % |
| [SKJÅK BIOVARME AS](https://www.norscout.com/no/company/821076382-skjak-biovarme-as) | Skjåk | - | 2,61 mill. kr | −1,4 % |
| [FURUSET BERGVARME AS](https://www.norscout.com/no/company/931246925-furuset-bergvarme-as) | Oslo | - | 2,45 mill. kr | +72,4 % |
| [SÆTRE VARMESENTRAL AS](https://www.norscout.com/no/company/920840957-saetre-varmesentral-as) | Asker | - | 2,65 mill. kr | 0,0 % |
| [VALLDAL FJERNVARME AS](https://www.norscout.com/no/company/986987614-valldal-fjernvarme-as) | Fjord | - | 2,35 mill. kr | +2,8 % |
| [MYRA BIOVARME AS](https://www.norscout.com/no/company/997356969-myra-biovarme-as) | Arendal | - | 2,82 mill. kr | −23,8 % |
| [LOSELVA AS](https://www.norscout.com/no/company/895232432-loselva-as) | Øvre Eiker | - | 2,31 mill. kr | −3,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
