---
title: "BRANNSLOKKESYSTEMER AS (999157386): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BRANNSLOKKESYSTEMER AS i Nordre Follo hadde 41,9 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 13 ansatte. Daglig leder er Bjørn Steinar Hopperstad. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/999157386-brannslokkesystemer-as"
---

# BRANNSLOKKESYSTEMER AS

Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · Nordre Follo · Etablert 2012

- Org.nr: 999 157 386
- Nettsted: [brannslokkesystemer.no](https://brannslokkesystemer.no)
- Daglig leder: Bjørn Steinar Hopperstad (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 41,9 mill. kr (−71,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 11,9 mill. kr (Margin 28,3 %)
- Ansatte: 13

## Ansatte

- juni 2026: 12
- juli 2026: 13
- august 2026: 12
- september 2026: 13

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 22,8 % (meget god). Ned fra 94,6 % i 2024
- Likviditet: 1,65 (god). Opp fra 1,32 i 2024
- Soliditet: 43,0 % (meget god). Opp fra 26,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 94,6 % | 22,8 % |
| Driftsmargin | 27,9 % | 37,9 % | 28,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 359,3 % | 69,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,28 | 1,32 | 1,65 |
| Soliditet | 25,2 % | 26,2 % | 43,0 % |
| Gjeldsgrad | 3,0 | 2,8 | 1,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 84 377 | 145 430 | 41 931 |
| Driftsresultat | 23 545 | 55 188 | 11 882 |
| Årsresultat | 17 798 | 43 757 | 10 124 |
| Driftsmargin | 27,9 % | 37,9 % | 28,3 % |
| Sum gjeld | 34 911 | 54 822 | 23 351 |
| Sum driftskostnader | 60 831 | 90 242 | 30 048 |
| Finansresultat | −727 | 939 | 1 097 |
| Resultat før skatt | 22 818 | 56 127 | 12 980 |
| Anleggsmidler | 1 987 | 1 874 | 2 530 |
| Omløpsmidler | 44 665 | 72 445 | 38 442 |
| Sum eiendeler | 46 652 | 74 320 | 40 973 |
| Egenkapital | 11 741 | 19 498 | 17 622 |
| Kortsiktig gjeld | 34 906 | 54 822 | 23 351 |
| Langsiktig gjeld | 5 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Bjørn Steinar Hopperstad: Daglig leder og styremedlem
- Ken Solend: Styrets leder
- Kåre Gran: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Sam Eydes vei 1B, 1412 Sofiemyr
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.830 Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr
- Etablert: 26.10.2012
- Aksjekapital: 400 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2012
- Revisor: [HØILUND REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/930685119-hoilund-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [BRÆNDS ØKONOMI AS](https://www.norscout.com/no/company/987660376-braends-okonomi-as)
- Størrelse: Nr. 218 av 1 077 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Fremstilling og salg av slokkeanlegg og andre produkter og tjenester som naturlig faller sammen med dette. Selskapet kan i tillegg levere andre typer produkter og tjenester, samt delta i andre selskaper gjennom kjøp og slag av aksjer og andeler eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.

## Kunngjøringer

- 26.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000302278&sokeverdi=999157386&spraak=nb)
- 22.05.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000291068&sokeverdi=999157386&spraak=nb)
- 11.12.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000875099&sokeverdi=999157386&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SMART RETUR NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/894511192-smart-retur-norge-as) | Nordre Follo | 13 | 246 mill. kr | +4,7 % |
| [SMART RETUR AS](https://www.norscout.com/no/company/918605541-smart-retur-as) | Nordre Follo | 11 | 32,3 mill. kr | +128,6 % |
| [Armaturjonsson AS](https://www.norscout.com/no/company/922742049-armaturjonsson-as) | Nordre Follo | 39 | 376 mill. kr | −2,6 % |
| [TJÆRALIN AS](https://www.norscout.com/no/company/987470453-tjaeralin-as) | Nordre Follo | 10 | 92,9 mill. kr | +17,5 % |
| [GPA FLOWSYSTEM AS](https://www.norscout.com/no/company/936875025-gpa-flowsystem-as) | Nordre Follo | 42 | 231 mill. kr | +9,1 % |
| [PRONEX AS](https://www.norscout.com/no/company/917973253-pronex-as) | Nordre Follo | 10 | 13,7 mill. kr | +57 % |
| [STO NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/858218012-sto-norge-as) | Nordre Follo | 52 | 293 mill. kr | −1,4 % |
| [GJERSØE & PARTNERE AS](https://www.norscout.com/no/company/983564364-gjersoe-partnere-as) | Nordre Follo | 9 | 13,9 mill. kr | +2,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
