---
title: "GRANDE FABRIKKER AS (999188788): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "GRANDE FABRIKKER AS i Rauma hadde 53,3 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 35 ansatte. Daglig leder er Torbjørn Hjelden. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/999188788-grande-fabrikker-as"
---

# GRANDE FABRIKKER AS

Produksjon av møbler · Rauma · Etablert 2012

- Org.nr: 999 188 788
- Telefon: 71 22 44 00
- E-post: grande@grande.no
- Nettsted: [grande.no](https://www.grande.no)
- Daglig leder: Torbjørn Hjelden (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 53,3 mill. kr (−6,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −1,55 mill. kr (Margin −2,9 %)
- Ansatte: 35

## Ansatte

- september 2025: 36
- oktober 2025: 37
- november 2025: 38
- februar 2026: 37
- mars 2026: 36
- mai 2026: 35

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −3,6 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 10,0 % i 2024
- Likviditet: 2,28 (meget god). Ned fra 2,37 i 2024
- Soliditet: 39,3 % (god). Ned fra 50,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 19,7 % | −1,7 % | 10,0 % | −3,6 % |
| Driftsmargin | 9,6 % | 11,6 % | −1,6 % | 4,8 % | −2,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 44,9 % | −6,7 % | 15,9 % | −11,2 % |
| Likviditetsgrad | 2,23 | 2,35 | 3,01 | 2,37 | 2,28 |
| Soliditet | 37,6 % | 43,2 % | 55,5 % | 50,4 % | 39,3 % |
| Gjeldsgrad | 1,7 | 1,3 | 0,8 | 1,0 | 1,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 51 759 | 55 333 | 47 713 | 57 167 | 53 268 |
| Driftsresultat | 4 989 | 6 445 | −774 | 2 726 | −1 548 |
| Årsresultat | 3 476 | 4 754 | −777 | 1 892 | −1 180 |
| Driftsmargin | 9,6 % | 11,6 % | −1,6 % | 4,8 % | −2,9 % |
| Sum gjeld | 20 693 | 19 363 | 11 799 | 15 614 | 22 691 |
| Sum driftskostnader | - | - | 48 486 | 54 441 | 54 816 |
| Finansresultat | - | - | −219 | −297 | −159 |
| Resultat før skatt | 4 462 | 6 102 | −993 | 2 429 | −1 707 |
| Anleggsmidler | 6 397 | 4 516 | 5 193 | 3 992 | 8 374 |
| Omløpsmidler | 26 759 | 29 563 | 21 324 | 27 469 | 28 985 |
| Sum eiendeler | 33 155 | 34 078 | 26 517 | 31 460 | 37 358 |
| Egenkapital | 12 463 | 14 715 | 14 718 | 15 847 | 14 667 |
| Kortsiktig gjeld | 11 988 | 12 601 | 7 084 | 11 585 | 12 699 |
| Langsiktig gjeld | 8 705 | 6 762 | 4 714 | 4 029 | 9 993 |

## Ledelse og styre

- Torbjørn Hjelden: Daglig leder og styremedlem
- Endre Johan Engen: Styrets leder
- Jens Peter Brunstad: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Sørsidevegen 886, 6315 Innfjorden
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 31.000 Produksjon av møbler
- Etablert: 07.11.2012
- Aksjekapital: 5 000 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2013
- Revisor: [CONTABILE AS](https://www.norscout.com/no/company/920738001-contabile-as)
- Regnskapsfører: [SNØHETTA REGNSKAP ALVDAL FOLLDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/927149699-snohetta-regnskap-alvdal-folldal-as)
- Størrelse: Nr. 32 av 409 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon og salg av møbler og innredninger til privat og offentlig sektor herunder deltakelse i andre virksomheter.

## Kunngjøringer

- 12.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000687731&sokeverdi=999188788&spraak=nb)
- 07.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000551675&sokeverdi=999188788&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 13.06.2020: Garanti fra GARANTIINSTITUTTET FOR EKSPORTKREDITT/ THE NORWEGIAN EXPORT CREDIT GUARANTEE AGENCY, 5 mill. kr
- 11.06.2020: Garanti fra EKSPORTFINANSIERING NORGE, 5 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MÅNDALEN TREVARE AS](https://www.norscout.com/no/company/999600689-mandalen-trevare-as) | Rauma | 41 | 82,8 mill. kr | −18,9 % |
| [MÅNDALEN TREVARE EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/932676230-mandalen-trevare-eiendom-as) | Rauma | - | 2,16 mill. kr | +22,7 % |
| [WONDERLAND AS](https://www.norscout.com/no/company/987102160-wonderland-as) | Rauma | 88 | 390 mill. kr | +7,1 % |
| [TEVAS INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/988965308-tevas-invest-as) | Rauma | - | 0 kr | - |
| [RAUMA VENTURE AS](https://www.norscout.com/no/company/914835402-rauma-venture-as) | Rauma | - | - | - |
| [GRANDE INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/916726619-grande-invest-as) | Rauma | - | - | - |
| [MÅNDALENGRUPPEN AS](https://www.norscout.com/no/company/989005480-mandalengruppen-as) | Rauma | - | - | - |
| [WONDERLAND HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/999080979-wonderland-holding-as) | Rauma | - | - | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.08.2026.
