---
title: "TB VERKSTEDSENTER AS (999268439): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "TB VERKSTEDSENTER AS i Steinkjer hadde 28,4 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 11 ansatte. Daglig leder er Gunnar Sem. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/999268439-tb-verkstedsenter-as"
---

# TB VERKSTEDSENTER AS

Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · Steinkjer · Etablert 2012

- Org.nr: 999 268 439
- Telefon: 47913000
- Daglig leder: Gunnar Sem

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 28,4 mill. kr (+15 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 4,17 mill. kr (Margin 14,7 %)
- Ansatte: 11

## Ansatte

- oktober 2025: 10
- desember 2025: 12
- januar 2026: 10
- februar 2026: 11
- mai 2026: 13
- juni 2026: 12
- juli 2026: 11

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 34,6 % (meget god). Opp fra 19,3 % i 2024
- Likviditet: 1,55 (god). Ned fra 1,72 i 2024
- Soliditet: 42,3 % (meget god). Ned fra 47,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 28,2 % | 27,4 % | 19,3 % | 34,6 % |
| Driftsmargin | 13,2 % | 13,5 % | 13,2 % | 8,9 % | 14,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 52,7 % | 56,9 % | 41,7 % | 77,2 % |
| Likviditetsgrad | 2,03 | 1,91 | 1,68 | 1,72 | 1,55 |
| Soliditet | 56,0 % | 51,0 % | 45,0 % | 47,5 % | 42,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,8 | 1,0 | 1,2 | 1,1 | 1,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 18 455 | 20 052 | 24 005 | 24 693 | 28 386 |
| Driftsresultat | 2 431 | 2 707 | 3 164 | 2 196 | 4 167 |
| Årsresultat | 1 901 | 2 136 | 2 515 | 1 842 | 3 397 |
| Driftsmargin | 13,2 % | 13,5 % | 13,2 % | 8,9 % | 14,7 % |
| Sum gjeld | 3 716 | 5 432 | 6 933 | 6 245 | 7 682 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 22 497 | - |
| Finansresultat | - | - | - | 165 | - |
| Resultat før skatt | 2 438 | 2 739 | 3 225 | 2 362 | 4 355 |
| Anleggsmidler | 892 | 707 | 982 | 1 156 | 1 379 |
| Omløpsmidler | 7 550 | 10 388 | 11 632 | 10 741 | 11 937 |
| Sum eiendeler | 8 442 | 11 095 | 12 615 | 11 897 | 13 316 |
| Egenkapital | 4 726 | 5 663 | 5 681 | 5 651 | 5 634 |
| Kortsiktig gjeld | 3 716 | 5 432 | 6 933 | 6 245 | 7 682 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |

## Ledelse og styre

- Gunnar Sem: Daglig leder
- Christian Toverud: Styrets leder
- Ole Ingvar Svelmo: Styremedlem
- Yngve Sandhaug: Styremedlem
- Jan Kåre Hjellupvik: Varamedlem
- Erlend Berge: Varamedlem
- Morten Langseth: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Byavegen 50, 7715 Steinkjer
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 95.310 Reparasjon og vedlikehold av motorvogner
- Etablert: 05.12.2012
- Aksjekapital: 1 000 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2013
- Revisor: [ERNST & YOUNG AS](https://www.norscout.com/no/company/976389387-ernst-young-as)
- Størrelse: Nr. 406 av 2 968 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Verksted, med hovedvekt på service og reparasjon av buss og tunge kjøretøy.

## Kunngjøringer

- 06.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000670385&sokeverdi=999268439&spraak=nb)
- 02.07.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000515882&sokeverdi=999268439&spraak=nb)
- 01.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000514581&sokeverdi=999268439&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SANNAN BIL AS](https://www.norscout.com/no/company/990465363-sannan-bil-as) | Steinkjer | 17 | 92,9 mill. kr | +85,7 % |
| [AUTOPARTNER AS](https://www.norscout.com/no/company/974695618-autopartner-as) | Steinkjer | 11 | 19,9 mill. kr | +1,9 % |
| [INTAKT BILSKADE STEINKJER AS](https://www.norscout.com/no/company/979358806-intakt-bilskade-steinkjer-as) | Steinkjer | 25 | 48,1 mill. kr | +2,7 % |
| [DEKK LUNDE AS](https://www.norscout.com/no/company/929507398-dekk-lunde-as) | Steinkjer | 11 | 19,8 mill. kr | +13 % |
| [STEINKJER BIL AS](https://www.norscout.com/no/company/976970411-steinkjer-bil-as) | Steinkjer | 25 | 151 mill. kr | −4,5 % |
| [AUTO FIRE AS](https://www.norscout.com/no/company/947631055-auto-fire-as) | Steinkjer | 10 | 24,8 mill. kr | −8,4 % |
| [NT LAST OG BUSS AS](https://www.norscout.com/no/company/988196312-nt-last-og-buss-as) | Steinkjer | 10 | 19,8 mill. kr | −8,3 % |
| [BILSERVICE STEINKJER AS](https://www.norscout.com/no/company/987313706-bilservice-steinkjer-as) | Steinkjer | 10 | 17,8 mill. kr | +25,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.08.2026.
