---
title: "ULSTEIN. AS (999326536): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ULSTEIN. AS i Vennesla hadde 95,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 55 ansatte. Daglig leder er Kjell Gaustad. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/999326536-ulstein-as"
---

# ULSTEIN. AS

Takarbeid · Vennesla · Etablert 2012

- Org.nr: 999 326 536
- Telefon: 38 15 51 27
- E-post: firmapost@ulsteinblikk.no
- Nettsted: [ulsteinblikk.no](https://www.ulsteinblikk.no)
- Daglig leder: Kjell Gaustad (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 95,2 mill. kr (−26 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 5,36 mill. kr (Margin 5,6 %)
- Ansatte: 55 (Ned fra 57 i desember 2025)

## Ansatte

- desember 2025: 57
- januar 2026: 56
- februar 2026: 55
- mai 2026: 52
- juni 2026: 53
- juli 2026: 55
- august 2026: 57
- oktober 2026: 55

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 13,8 % (god). Ned fra 14,1 % i 2024
- Likviditet: 2,34 (meget god). Opp fra 1,77 i 2024
- Soliditet: 50,8 % (meget god). Opp fra 46,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 14,1 % | 13,8 % |
| Driftsmargin | 3,7 % | 4,2 % | 5,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 30,7 % | 25,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,55 | 1,77 | 2,34 |
| Soliditet | 39,4 % | 46,1 % | 50,8 % |
| Gjeldsgrad | 1,5 | 1,2 | 1,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 116 938 | 128 658 | 95 168 |
| Driftsresultat | 4 338 | 5 388 | 5 359 |
| Årsresultat | 3 387 | 4 060 | 3 964 |
| Driftsmargin | 3,7 % | 4,2 % | 5,6 % |
| Sum gjeld | 22 946 | 22 197 | 20 164 |
| Sum driftskostnader | 112 600 | 123 270 | 89 809 |
| Finansresultat | 14 | −182 | −265 |
| Resultat før skatt | 4 352 | 5 206 | 5 094 |
| Anleggsmidler | 2 459 | 2 163 | 6 979 |
| Omløpsmidler | 35 422 | 39 028 | 33 995 |
| Sum eiendeler | 37 881 | 41 192 | 40 974 |
| Egenkapital | 14 935 | 18 995 | 20 809 |
| Kortsiktig gjeld | 22 796 | 22 086 | 14 526 |
| Langsiktig gjeld | 150 | 111 | 5 639 |

## Ledelse og styre

- Kjell Gaustad: Daglig leder og styremedlem
- Helge Ulstein: Styrets leder
- Lisbeth Gjengedal: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Tjønnvoll, 4700 Vennesla
- Postadresse: Tjønnvoll Industriområde 4, 4706 Vennesla
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.410 Takarbeid
- Etablert: 07.12.2012
- Aksjekapital: 1 000 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2013
- Revisor: [REVISJONSFIRMA TORBJØRN SALVESEN AS](https://www.norscout.com/no/company/988958638-revisjonsfirma-torbjorn-salvesen-as)
- Regnskapsfører: [LUNDEN REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/978616070-lunden-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 15 av 760 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive virksomhet som blikk- og ventilasjonsentreprenør, herunder delta i andre selskaper som aksjeeier eller ansvarlig deltaker.

## Siste endringer

- 10.08.2026: Ny postadresse

## Kunngjøringer

- 25.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000605377&sokeverdi=999326536&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [AGDER TAK AS](https://www.norscout.com/no/company/994975749-agder-tak-as) | Vennesla | 11 | 23 mill. kr | +25,2 % |
| [NIPEDAL TAK OG MEMBRAN AS](https://www.norscout.com/no/company/932481588-nipedal-tak-og-membran-as) | Vennesla | - | 3,69 mill. kr | +85,7 % |
| [SP TAK AS](https://www.norscout.com/no/company/822211992-sp-tak-as) | Vennesla | - | 1,41 mill. kr | −12,8 % |
| [ULSTEIN BLIKKENSLAGERVERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/976524195-ulstein-blikkenslagerverksted-as) | Vennesla | - | 117 400 kr | - |
| [BROKKE VENTILASJON OG BLIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/922133123-brokke-ventilasjon-og-blikk-as) | Vennesla | - | 68 500 kr | −95,4 % |
| [MESTERMAL AS](https://www.norscout.com/no/company/914871603-mestermal-as) | Vennesla | 45 | 53,3 mill. kr | −15 % |
| [OL TO VVS AS](https://www.norscout.com/no/company/983232108-ol-to-vvs-as) | Vennesla | 41 | 122 mill. kr | +13,4 % |
| [HOLBÆK RØR AS](https://www.norscout.com/no/company/917732000-holbaek-ror-as) | Vennesla | 15 | 21,4 mill. kr | −15,9 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
