---
title: "BANE & ANLEGG AS (999327400): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BANE & ANLEGG AS i Nannestad hadde 73,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 31 ansatte. Daglig leder er Thomas Andre Simensen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/999327400-bane-anlegg-as"
---

# BANE & ANLEGG AS

Grunnarbeid · Nannestad · Etablert 2012

- Org.nr: 999 327 400
- Telefon: 992 21 990
- E-post: post@bane-anlegg.no
- Daglig leder: Thomas Andre Simensen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 73,2 mill. kr (+80,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 5,34 mill. kr (Margin 7,3 %)
- Ansatte: 31 (Ned fra 41 i oktober 2025)

## Ansatte

- september 2025: 42
- oktober 2025: 41
- november 2025: 42
- desember 2025: 37
- februar 2026: 32
- mars 2026: 34
- juni 2026: 31
- juli 2026: 30
- august 2026: 31

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 17,3 % (meget god). Opp fra 2,6 % i 2024
- Likviditet: 1,13 (tilfredsstillende). Opp fra 1,02 i 2024
- Soliditet: 14,6 % (tilfredsstillende). Ned fra 17,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 57,8 % | 49,1 % | 2,6 % | 17,3 % |
| Driftsmargin | 20,0 % | 33,8 % | 19,1 % | 1,3 % | 7,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 222,2 % | 160,8 % | 4,4 % | 89,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,52 | 1,38 | 1,47 | 1,02 | 1,13 |
| Soliditet | 17,6 % | 29,2 % | 28,9 % | 17,6 % | 14,6 % |
| Gjeldsgrad | 4,7 | 2,4 | 2,5 | 4,7 | 5,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 4 310 | 8 183 | 27 435 | 40 526 | 73 172 |
| Driftsresultat | 862 | 2 768 | 5 237 | 510 | 5 338 |
| Årsresultat | 614 | 2 085 | 3 736 | 97 | 2 883 |
| Driftsmargin | 20 % | 33,8 % | 19,1 % | 1,3 % | 7,3 % |
| Sum gjeld | 2 859 | 4 344 | 10 862 | 21 053 | 31 421 |
| Sum driftskostnader | - | - | 22 197 | 40 016 | 67 833 |
| Finansresultat | - | - | −255 | −315 | −900 |
| Resultat før skatt | 785 | 2 670 | 4 983 | 194 | 4 438 |
| Anleggsmidler | 2 301 | 2 570 | 2 709 | 16 161 | 18 713 |
| Omløpsmidler | 1 169 | 3 566 | 12 559 | 9 396 | 18 095 |
| Sum eiendeler | 3 471 | 6 136 | 15 269 | 25 557 | 36 808 |
| Egenkapital | 612 | 1 792 | 4 407 | 4 504 | 5 387 |
| Kortsiktig gjeld | 768 | 2 582 | 8 559 | 9 210 | 15 958 |
| Langsiktig gjeld | 2 090 | 1 762 | 2 303 | 11 843 | - |

## Ledelse og styre

- Thomas Andre Simensen: Daglig leder
- Cato Espelid: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Port 3, Holsletta 14, 2032 Maura
- Postadresse: port 3, Holsletta 14, 2032 Maura
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.120 Grunnarbeid
- Etablert: 12.12.2012
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2013
- Revisor: [KROGH REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/916131720-krogh-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [RCC REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/998097673-rcc-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 221 av 4 706 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Entreprenørarbeid innenfor jernbane og annen anleggsvirksomhet.

## Siste endringer

- 31.07.2026: Ny forretningsadresse
- 04.03.2026: Formål endret
- 12.01.2026: Daglig leder endret

## Kunngjøringer

- 10.10.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000793746&sokeverdi=999327400&spraak=nb)
- 31.07.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000634486&sokeverdi=999327400&spraak=nb)
- 12.01.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000010146&sokeverdi=999327400&spraak=nb)
- 06.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000680640&sokeverdi=999327400&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [NORSK VEISERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/932942763-norsk-veiservice-as) | Nannestad | 31 | 95,4 mill. kr | +69 % |
| [MASKINENTREPRENØR STIAN A. OLSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/918488588-maskinentreprenor-stian-a-olsen-as) | Nannestad | 23 | 52,5 mill. kr | +13,1 % |
| [NORDBY MASKIN AS](https://www.norscout.com/no/company/957804438-nordby-maskin-as) | Nannestad | 206 | 392 mill. kr | −20,6 % |
| [MORUD & HEIMLUND AS](https://www.norscout.com/no/company/998008522-morud-heimlund-as) | Nannestad | 19 | 24,3 mill. kr | +31,8 % |
| [JAHR TRANSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/976500997-jahr-transport-as) | Nannestad | 18 | 45,5 mill. kr | +25,8 % |
| [ARBEN AS](https://www.norscout.com/no/company/937044410-arben-as) | Nannestad | 18 | - | - |
| [HOLTH ENTREPRENAD AS](https://www.norscout.com/no/company/922550123-holth-entreprenad-as) | Nannestad | 9 | 10,6 mill. kr | −49 % |
| [RYDING MASKIN AS](https://www.norscout.com/no/company/932315475-ryding-maskin-as) | Nannestad | 9 | 6,86 mill. kr | +19,5 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 11.10.2026.
