---
title: "X2 WORKS AS (999329969): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "X2 WORKS AS i Larvik hadde 652 923 kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/999329969-x2-works-as"
---

# X2 WORKS AS

Dataprogrammeringstjenester · Larvik

- Org.nr: 999 329 969
- Nettsted: [x2.no](https://www.x2.no)
- Styreleder: Ken Erik Willie Mamelund

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 652 923 kr (−53 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −10 440 kr (Margin −1,6 %)
- Etablert: 2012

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −2,3 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 105,1 % i 2024
- Likviditet: 1,21 (tilfredsstillende). Ned fra 48,77 i 2024
- Soliditet: 36,0 % (god). Ned fra 98,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 105,1 % | −2,3 % |
| Driftsmargin | 2,6 % | 19,1 % | −1,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 172,9 % | −4,3 % |
| Likviditetsgrad | 0,75 | 48,77 | 1,21 |
| Soliditet | 9,7 % | 98,5 % | 36,0 % |
| Gjeldsgrad | 9,3 | 0,0 | 1,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 537 | 1 388 | 653 |
| Driftsresultat | 14 | 264 | −10 |
| Årsresultat | 8 | 265 | −69 |
| Driftsmargin | 2,6 % | 19,1 % | −1,6 % |
| Sum gjeld | 193 | 4 | 385 |
| Sum driftskostnader | 523 | 1 123 | 663 |
| Finansresultat | 0 | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | 14 | 265 | −11 |
| Anleggsmidler | 71 | 192 | 140 |
| Omløpsmidler | 143 | 98 | 461 |
| Sum eiendeler | 214 | 290 | 602 |
| Egenkapital | 21 | 285 | 217 |
| Kortsiktig gjeld | 191 | 2 | 382 |
| Langsiktig gjeld | 2 | 2 | 3 |

## Ledelse og styre

- Ken Erik Willie Mamelund: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Solliveien 6, 3292 Stavern
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 62.100 Dataprogrammeringstjenester
- Etablert: 19.12.2012
- Tidligere navn: X2 DRIFT AS (2014 til 2024); COMTECH SOFTWARE AS (2013 til 2014)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2021
- Størrelse: Nr. 2 732 av 4 916 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utvikling, drift, utleie og salg av programvare, digitale systemer og tjenester, samt annen relatert virksomhet. Selskapet kan også investere i, samarbeide med, og delta i andre foretak.

## Siste endringer

- 17.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 02.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000089747&sokeverdi=999329969&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [STS CONSULTING AS](https://www.norscout.com/no/company/921647263-sts-consulting-as) | Larvik | - | 872 931 kr | −80,4 % |
| [INQULA AS](https://www.norscout.com/no/company/934938666-inqula-as) | Larvik | - | 581 844 kr | - |
| [ROY HOGSTAD AS](https://www.norscout.com/no/company/998820529-roy-hogstad-as) | Larvik | - | 1,17 mill. kr | −8,9 % |
| [MONTREX AS](https://www.norscout.com/no/company/935805546-montrex-as) | Larvik | - | 475 163 kr | - |
| [SOFTICE AS](https://www.norscout.com/no/company/925311731-softice-as) | Larvik | - | 1,19 mill. kr | +16 % |
| [LARADEV SOFTWARE AS](https://www.norscout.com/no/company/834064022-laradev-software-as) | Larvik | - | 472 014 kr | - |
| [MENDO GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/921659237-mendo-group-as) | Larvik | - | 1,37 mill. kr | - |
| [UTSIGTEN AS](https://www.norscout.com/no/company/897403552-utsigten-as) | Larvik | - | 380 000 kr | - |

## Bedriftslister

- [IT-selskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/oslo)
- [IT-selskaper i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/bergen)
- [IT-selskaper i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/trondheim)
- [IT-selskaper i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/baerum)
- [IT-selskaper i Asker](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/asker)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
