---
title: "TALVIK BELTEMASKINER AS (999572189): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "TALVIK BELTEMASKINER AS i Alta hadde 46 940 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Stian Jørgensen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/999572189-talvik-beltemaskiner-as"
---

# TALVIK BELTEMASKINER AS

Detaljhandel med motorvogner · Alta

- Org.nr: 999 572 189
- Telefon: 97649787
- E-post: stian.jorgensen@hotmail.com
- Daglig leder: Stian Jørgensen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 46 940 kr (−39,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 3 068 kr (Margin 6,5 %)
- Etablert: 2012

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 0,49 (ikke tilfredsstillende). Ned fra 0,51 i 2024
- Soliditet: −14,8 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −15,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsmargin | 46,6 % | 24,5 % | 6,5 % |
| Likviditetsgrad | 0,48 | 0,51 | 0,49 |
| Soliditet | −24,3 % | −15,5 % | −14,8 % |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 37 | 77 | 47 |
| Driftsresultat | 17 | 19 | 3 |
| Årsresultat | 17 | 19 | 3 |
| Driftsmargin | 46,6 % | 24,5 % | 6,5 % |
| Sum gjeld | 262 | 240 | 226 |
| Sum driftskostnader | 20 | 58 | 44 |
| Resultat før skatt | 17 | 19 | 3 |
| Anleggsmidler | 85 | 85 | 85 |
| Omløpsmidler | 126 | 123 | 112 |
| Sum eiendeler | 211 | 208 | 197 |
| Egenkapital | −51 | −32 | −29 |
| Kortsiktig gjeld | 262 | 240 | 226 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Stian Jørgensen: Daglig leder og styrets leder
- Daiva Jørgensen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Blåberget 5, 9540 Talvik
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.810 Detaljhandel med motorvogner
- Etablert: 20.12.2012
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2013
- Størrelse: Nr. 2 321 av 2 413 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Kjøp og salg av snøscootere og deler, samt graving og massetransport og andre produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.

## Kunngjøringer

- 06.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000245046&sokeverdi=999572189&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [INCOLISE AS](https://www.norscout.com/no/company/827246212-incolise-as) | Alta | - | 408 000 kr | −70,4 % |
| [STORENG HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/928230813-storeng-holding-as) | Alta | - | 0 kr | - |
| [VEST-FINNMARK BIL AS](https://www.norscout.com/no/company/919138882-vest-finnmark-bil-as) | Alta | - | 664 836 kr | - |
| [MLS HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/929831543-mls-holding-as) | Alta | - | 0 kr | - |
| [ARONNES EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/892837252-aronnes-eiendom-as) | Alta | - | 7,8 mill. kr | −4,5 % |
| [PRIMEWING AS](https://www.norscout.com/no/company/938008574-primewing-as) | Alta | - | - | - |
| [FINNMARK MOTORSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/991437118-finnmark-motorsenter-as) | Alta | - | 32,5 mill. kr | −51,5 % |
| [SKANSEN AUTO AS](https://www.norscout.com/no/company/994699024-skansen-auto-as) | Alta | 5 | 6,97 mill. kr | +2,4 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
