---
title: "SOLBAKK AS (999616682): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SOLBAKK AS i Nordre Follo hadde 2,93 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Jørgen Solbakk. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/999616682-solbakk-as"
---

# SOLBAKK AS

Undervisning ved godkjente trafikkskoler · Nordre Follo

- Org.nr: 999 616 682
- Daglig leder: Jørgen Solbakk (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2,93 mill. kr (+1,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −176 464 kr (Margin −6,0 %)
- Etablert: 2012

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −22,4 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 3,6 % i 2024
- Likviditet: 1,20 (tilfredsstillende). Ned fra 1,27 i 2024
- Soliditet: 29,7 % (god). Ned fra 37,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 3,6 % | −22,4 % |
| Driftsmargin | 9,5 % | 1,1 % | −6,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 7,4 % | −65,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,53 | 1,27 | 1,20 |
| Soliditet | 35,2 % | 37,1 % | 29,7 % |
| Gjeldsgrad | 1,8 | 1,7 | 2,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 920 | 2 882 | 2 933 |
| Driftsresultat | 276 | 32 | −176 |
| Årsresultat | 224 | 14 | −173 |
| Driftsmargin | 9,5 % | 1,1 % | −6,0 % |
| Sum gjeld | 616 | 594 | 419 |
| Sum driftskostnader | 2 644 | 2 851 | 3 110 |
| Finansresultat | −9 | −6 | 4 |
| Resultat før skatt | 267 | 25 | −173 |
| Anleggsmidler | 283 | 189 | 95 |
| Omløpsmidler | 668 | 755 | 502 |
| Sum eiendeler | 951 | 943 | 596 |
| Egenkapital | 335 | 350 | 177 |
| Kortsiktig gjeld | 438 | 594 | 419 |
| Langsiktig gjeld | 178 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Jørgen Solbakk: Daglig leder og styrets leder
- Ingrid Solbakk: Styremedlem
- Ruth Solbakk: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Sandboveien 13, 1423 Ski
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 85.531 Undervisning ved godkjente trafikkskoler
- Etablert: 20.12.2012
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2013
- Regnskapsfører: [KOMPASS REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/921860544-kompass-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 369 av 679 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Oppføring og rehabilitering av bygninger og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak. Selskapet har også virksomhet innen kjøreopplæring.

## Kunngjøringer

- 02.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000226762&sokeverdi=999616682&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [GASOLINI TRAFIKKSKOLE AS](https://www.norscout.com/no/company/819138672-gasolini-trafikkskole-as) | Nordre Follo | - | 3,08 mill. kr | +4,4 % |
| [RETT TRAFIKKSKOLE AS](https://www.norscout.com/no/company/922192820-rett-trafikkskole-as) | Nordre Follo | - | 2,48 mill. kr | +6,0 % |
| [VIKEN TRAFIKKSKOLE AS](https://www.norscout.com/no/company/929660943-viken-trafikkskole-as) | Nordre Follo | - | 3,09 mill. kr | +42,6 % |
| [HARALDS TRAFIKKSKOLE SKI AS](https://www.norscout.com/no/company/826516372-haralds-trafikkskole-ski-as) | Nordre Follo | - | 2,38 mill. kr | −13 % |
| [SOLID TRAFIKKSKOLE AS](https://www.norscout.com/no/company/934899709-solid-trafikkskole-as) | Nordre Follo | - | 6,45 mill. kr | - |
| [STIANS TRAFIKKSKOLE AS](https://www.norscout.com/no/company/916475667-stians-trafikkskole-as) | Nordre Follo | - | 2,24 mill. kr | +11,4 % |
| [ENDRE TORNES TRAFIKKSKOLE AS](https://www.norscout.com/no/company/988999423-endre-tornes-trafikkskole-as) | Nordre Follo | - | 8,83 mill. kr | −3,6 % |
| [HØGH TRAFIKKSKOLE AS](https://www.norscout.com/no/company/993094455-hogh-trafikkskole-as) | Nordre Follo | - | 2,08 mill. kr | −3,5 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
