---
title: "SPORT 1 HUNDVÅG AS (999661041): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SPORT 1 HUNDVÅG AS i Stavanger hadde 10,3 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 5 ansatte. Daglig leder er Bent Johannes Bergesen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/999661041-sport-1-hundvag-as"
---

# SPORT 1 HUNDVÅG AS

Detaljhandel med sportsvarer · Stavanger · Etablert 2012

- Org.nr: 999 661 041
- Daglig leder: Bent Johannes Bergesen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 10,3 mill. kr (−5,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,05 mill. kr (Margin 10,2 %)
- Ansatte: 5 (Uendret siden september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 5
- november 2025: 6
- mars 2026: 5
- juli 2026: 6

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 16,3 % (meget god). Ned fra 17,7 % i 2024
- Likviditet: 3,96 (meget god). Opp fra 3,71 i 2024
- Soliditet: 75,7 % (meget god). Opp fra 73,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 24,7 % | 22,6 % | 17,7 % | 16,3 % |
| Driftsmargin | 16,3 % | 13,2 % | 12,4 % | 9,9 % | 10,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 32,3 % | 23,9 % | 21,7 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 3,83 | 3,71 | 3,96 |
| Soliditet | 63,2 % | 65,5 % | 74,5 % | 73,9 % | 75,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,6 | 0,5 | 0,3 | 0,4 | 0,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 11 394 | 10 553 | 11 006 | 10 917 | 10 286 |
| Driftsresultat | 1 860 | 1 389 | 1 366 | 1 084 | 1 046 |
| Årsresultat | 1 454 | 1 092 | 1 098 | 926 | 912 |
| Driftsmargin | 16,3 % | 13,2 % | 12,4 % | 9,9 % | 10,2 % |
| Sum gjeld | 1 926 | 2 109 | 1 613 | 1 844 | 1 783 |
| Sum driftskostnader | 9 534 | 9 163 | 9 640 | 9 833 | 9 240 |
| Finansresultat | 5 | 12 | 40 | 103 | 124 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 406 | 1 187 | 1 170 |
| Anleggsmidler | 84 | 81 | 135 | 225 | 275 |
| Omløpsmidler | - | - | 6 183 | 6 850 | 7 051 |
| Sum eiendeler | 5 241 | 6 116 | 6 318 | 7 075 | 7 326 |
| Egenkapital | 3 314 | 4 007 | 4 705 | 5 231 | 5 543 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 613 | 1 844 | 1 783 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Bent Johannes Bergesen: Daglig leder og styremedlem
- Arve Sem-Henriksen: Styrets leder
- Inge André Kolnes: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Restaurationveien 2, 4085 Hundvåg
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.631 Detaljhandel med sportsvarer
- Etablert: 17.12.2012
- Tidligere navn: STEENSLAND SPORT HUNDVÅG AS (2013 til 2015)
- Aksjekapital: 854 286 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2013
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [SPORT HOLDING REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/981951840-sport-holding-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 341 av 938 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Selskapets virksomhet er handelsvirksomhet og hva dermed står i forbindelse.

## Siste endringer

- 29.06.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 29.06.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000444618&sokeverdi=999661041&spraak=nb)
- 23.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000421236&sokeverdi=999661041&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SESSION STRØMMEN AS](https://www.norscout.com/no/company/990634351-session-strommen-as) | Stavanger | 6 | 3,79 mill. kr | +2,4 % |
| [Z+ STAVANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/987019085-z-stavanger-as) | Stavanger | 5 | 3,59 mill. kr | +0,4 % |
| [SESSION SANDVIKA AS](https://www.norscout.com/no/company/886172672-session-sandvika-as) | Stavanger | 7 | 4,56 mill. kr | −14,3 % |
| [SESSION HAUGESUND AS](https://www.norscout.com/no/company/985979731-session-haugesund-as) | Stavanger | 5 | 3,35 mill. kr | −5,8 % |
| [SESSION KVADRAT AS](https://www.norscout.com/no/company/984397585-session-kvadrat-as) | Stavanger | 7 | 5,27 mill. kr | −5,9 % |
| [RYGIR AS](https://www.norscout.com/no/company/926035096-rygir-as) | Stavanger | - | 5,23 mill. kr | +89,5 % |
| [SESSION STAVANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/976256174-session-stavanger-as) | Stavanger | 7 | 22,1 mill. kr | +227,2 % |
| [JÆREN DYKKERSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/967889989-jaeren-dykkersenter-as) | Stavanger | - | 4,39 mill. kr | −2,2 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 24.06.2026.
